Centrum pomocy sióstr albertynek w Bydgoszczy prawie gotowe

2018-04-14, 16:02  Damian Klich/Redakcja
W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W powstającym w szybkim tempie nowym budynku centrum pomocowego przy ul. Koronowskiej prowadzonego przez bydgoskie siostry albertynki położono już tynki wewnętrzne, prowadzone są prace elewacyjne oraz związane zagospodarowaniem terenu.

- Budynek będzie wielofunkcyjny: sala na ponad 50 osób, jadalnia, ale też służąca do różnych zajęć prowadzonych z osobami bezdomnymi. Będzie też zaplecze sanitarne dla tych osób, zaplecze kuchenne, magazynowe, gabinet psychologa, lekarza, czytelnia ze stanowiskami komputerowymi. Będą 4 pokoje dla 14 osób bezdomnych, głównie podejmujących próby wejścia z bezdomności czy z uzależnienia - tłumaczy siostra Magdalena.

Bydgoskie albertynki prowadzą kuchnię dla ubogich od 27 lat. Dziennie wydają 150 posiłków, zaopatrują też podopiecznych w odzież i obuwie. Zakonnicom społeczniczkom zależy jednak, by pomoc świadczona wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym nie ograniczała się wyłącznie do tych podstawowych kwestii. Prowadzą grupę wsparcia, w zajęciach której uczestniczy trzydziestka ubogich i bezdomnych. Odbywają się tu dyskusje i rozmowy, projekcje filmów, a latem wycieczki, piesze pielgrzymki i wspólne grillowanie w ogrodzie. Jedną z form pomocy jest wolontariat łączący personalne potrzeby placówki z indywidualną terapią osób wykluczonych. Ośrodek ma też małą wypożyczalnię książek.

Warunki, którymi dotąd dysponują albertynki pomagając potrzebującym są bardzo skromne. Nowy obiekt ma to zmienić.

W połowie czerwca budynek zostanie oddany do użytku. Kosztować będzie ponad 4 mln zł. Obiekt powstaje dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego i dotacji samorządu województwa.

Mówi siostra Magdalena

Bydgoszcz

Region

Rok akademicki pod rządami nowego rektora. Uroczysta inauguracja na UKW [zdjęcia, wideo]

Rok akademicki pod rządami nowego rektora. Uroczysta inauguracja na UKW [zdjęcia, wideo]

2024-10-03, 17:48
Ukradła kosmetyki w sklepie i rzuciła się na ochroniarza. Grozi jej do 10 lat więzienia [wideo]

Ukradła kosmetyki w sklepie i rzuciła się na ochroniarza. Grozi jej do 10 lat więzienia [wideo]

2024-10-03, 16:55
Zachowanie kierowców ciężarówek pod lupą bydgoskich policjantów. Wręczono kilka mandatów [wideo]

Zachowanie kierowców ciężarówek pod lupą bydgoskich policjantów. Wręczono kilka mandatów [wideo]

2024-10-03, 15:57
Wypadek w Białym Borze koło Grudziądza. Ciężarówka uderzyła w auto osobowe. Dwie osoby ranne

Wypadek w Białym Borze koło Grudziądza. Ciężarówka uderzyła w auto osobowe. Dwie osoby ranne

2024-10-03, 14:54
Ciężarówka z urwanym kołem blokowała trasę Bydgoszcz-Toruń. Koniec utrudnień dla kierowców

Ciężarówka z urwanym kołem blokowała trasę Bydgoszcz-Toruń. Koniec utrudnień dla kierowców

2024-10-03, 14:00
Kupili wałki malarskie, chemię oraz mopy. I pojechali pomagać na tereny popowodziowe [zdjęcia]

Kupili wałki malarskie, chemię oraz mopy. I pojechali pomagać na tereny popowodziowe [zdjęcia]

2024-10-03, 13:51
Dorota Brejza przed komisją ds. Pegasusa: Z telefonu męża wykradziono 85 tys. wiadomości

Dorota Brejza przed komisją ds. Pegasusa: Z telefonu męża wykradziono 85 tys. wiadomości

2024-10-03, 12:46
Paweł Gulewski o Grand Prix na żużlu i festiwalu światła. Rozmowa Dnia z prezydentem Torunia

Paweł Gulewski o Grand Prix na żużlu i festiwalu światła. „Rozmowa Dnia” z prezydentem Torunia

2024-10-03, 09:06
Jak pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie psychicznym Rozmawiali o tym eksperci

Jak pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie psychicznym? Rozmawiali o tym eksperci

2024-10-03, 07:45
Oznaczają groby uczestników Powstań Śląskich. Pierwszy w regionie znajduje się w Inowrocławiu

Oznaczają groby uczestników Powstań Śląskich. Pierwszy w regionie znajduje się w Inowrocławiu

2024-10-03, 06:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę