Gdy odłoży się telefon, widać obok siebie innych ludzi. „Wylogowani z sieci" w Chełmnie [wideo]

2026-06-08, 17:20  Marcin Doliński/KB
Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Celem tego projektu jest przekonanie uczniów do dobrowolnej rezygnacji z używania telefonów komórkowych na lekcjach i na przerwach.

- Miałem nadzieję, że młodzi się zainteresują, natomiast oczywiście bałem się, bo to jest zachowanie dość niepopularne dzisiaj. Aż 105 uczniów z klas wyższych przystąpiło do akcji. 78% przyznało, że akcja miała sens, a ponad 80 proc. chciałoby powtórki tej akcji - mówi Tomasz Jarmołkiewicz, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Nauczyciel chwali uczniów i podaje przepis na sukces
. - Mamy wspaniałą młodzież, ale przede wszystkim trzeba być szczerym wobec uczniów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie, podziękować, że dołączyli...

Co mówili uczniowie?
- Nikt nie czuł się przymuszony do udziału w tej akcji. Po prostu lepiej było odłożyć telefon z własnej woli...
- W czasie, gdy nie korzystałem z telefonu, zacząłem więcej rozmawiać z moimi rówieśnikami...
- Ludzie z mojej klasy zaczęli odkładać telefony do takiej specjalnej skrzynki i postanowiłam, że też zacznę go tam zostawiać. Zdecydowanie nie musiałam się skupiać na tym, że coś zaczęło mi pikać w telefonie...

Więcej w relacji Marcina Dolińskiego.



  • Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach podstawowych, w czasie lekcji i w czasie przerw, ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

wideo: Marcin Doliński

Region

Matka i jej 9-letnia córka pogryzione przez psa w Lipnie. Dziecko wciąż jest w szpitalu

Matka i jej 9-letnia córka pogryzione przez psa w Lipnie. Dziecko wciąż jest w szpitalu

2025-06-10, 20:19
Nielegalny handel tabletkami wczesnoporonnymi. Jeden z tropów prowadził do Grudziądza [zdjęcia, wideo]

Nielegalny handel tabletkami wczesnoporonnymi. Jeden z tropów prowadził do Grudziądza [zdjęcia, wideo]

2025-06-10, 18:24
Opryski przyniosły efekty. Brudnica mniszka już nie zagraża kujawsko-pomorskim lasom [zdjęcia, wideo]

Opryski przyniosły efekty. Brudnica mniszka już nie zagraża kujawsko-pomorskim lasom [zdjęcia, wideo]

2025-06-10, 17:47
Atak uzbrojonych napastników na dworcu autobusowym. Służby ćwiczyły w Toruniu [zdjęcia, wideo]

Atak uzbrojonych napastników na dworcu autobusowym. Służby ćwiczyły w Toruniu [zdjęcia, wideo]

2025-06-10, 16:59
Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa

Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa

2025-06-10, 16:36
Miał 4 kilogramy czystej amfetaminy, ale zamiast do aresztu, poszedł do domu

Miał 4 kilogramy czystej amfetaminy, ale zamiast do aresztu, poszedł do domu

2025-06-10, 15:51
Po ataku na owce w Jeżewie. RDOŚ: Na terenie gospodarstwa znaleźliśmy tropy wilka

Po ataku na owce w Jeżewie. RDOŚ: Na terenie gospodarstwa znaleźliśmy tropy wilka

2025-06-10, 14:10
Ster na Bydgoszcz już w weekend Ekipa PR PiK startuje w Wielkim Wyścigu Butelkowym

Ster na Bydgoszcz już w weekend! Ekipa PR PiK startuje w Wielkim Wyścigu Butelkowym

2025-06-10, 13:24
17-latek znalazł pieniądze w autobusie komunikacji miejskiej. Chwalą go bydgoscy policjanci

17-latek znalazł pieniądze w autobusie komunikacji miejskiej. Chwalą go bydgoscy policjanci

2025-06-10, 10:44
Jerzy Rafalski: Misja kosmiczna z udziałem Polaka to korzyści gospodarcze i naukowe [Rozmowa Dnia]

Jerzy Rafalski: Misja kosmiczna z udziałem Polaka to korzyści gospodarcze i naukowe [Rozmowa Dnia]

2025-06-10, 09:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę