Gdy odłoży się telefon, widać obok siebie innych ludzi. „Wylogowani z sieci" w Chełmnie [wideo]

2026-06-08, 17:20  Marcin Doliński/KB
Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Celem tego projektu jest przekonanie uczniów do dobrowolnej rezygnacji z używania telefonów komórkowych na lekcjach i na przerwach.

- Miałem nadzieję, że młodzi się zainteresują, natomiast oczywiście bałem się, bo to jest zachowanie dość niepopularne dzisiaj. Aż 105 uczniów z klas wyższych przystąpiło do akcji. 78% przyznało, że akcja miała sens, a ponad 80 proc. chciałoby powtórki tej akcji - mówi Tomasz Jarmołkiewicz, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Nauczyciel chwali uczniów i podaje przepis na sukces
. - Mamy wspaniałą młodzież, ale przede wszystkim trzeba być szczerym wobec uczniów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie, podziękować, że dołączyli...

Co mówili uczniowie?
- Nikt nie czuł się przymuszony do udziału w tej akcji. Po prostu lepiej było odłożyć telefon z własnej woli...
- W czasie, gdy nie korzystałem z telefonu, zacząłem więcej rozmawiać z moimi rówieśnikami...
- Ludzie z mojej klasy zaczęli odkładać telefony do takiej specjalnej skrzynki i postanowiłam, że też zacznę go tam zostawiać. Zdecydowanie nie musiałam się skupiać na tym, że coś zaczęło mi pikać w telefonie...

Więcej w relacji Marcina Dolińskiego.



  • Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach podstawowych, w czasie lekcji i w czasie przerw, ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

wideo: Marcin Doliński

Region

Seniorzy ZHP spotkali się w Świeciu. W centrum uwagi ich patron, Czesław Porożyński [zdjęcia]

Seniorzy ZHP spotkali się w Świeciu. W centrum uwagi ich patron, Czesław Porożyński [zdjęcia]

2025-08-06, 20:56
Przyjechali z różnych stron świata, żeby bawić się z bydgoskimi dziećmi. Wiatrak zaprasza [wideo, zdjęcia]

Przyjechali z różnych stron świata, żeby bawić się z bydgoskimi dziećmi. „Wiatrak" zaprasza! [wideo, zdjęcia]

2025-08-06, 19:41
Te oferty pracy przestały spływać do urzędu. Pracodawcy nie muszą ich już zgłaszać

Te oferty pracy przestały spływać do urzędu. Pracodawcy nie muszą ich już zgłaszać

2025-08-06, 18:49
Duże wsparcie z Funduszy Europejskich. Wśród beneficjentów bydgoski Szpital Dziecięcy

Duże wsparcie z Funduszy Europejskich. Wśród beneficjentów bydgoski Szpital Dziecięcy

2025-08-06, 17:40
Jest mleko, które reaguje na potrzeby dziecka Położne promowały karmienie piersią

Jest mleko, które reaguje na potrzeby dziecka! Położne promowały karmienie piersią

2025-08-06, 16:38
Ta prezydentura jest szansą dla Polski. Nie będzie dobrym prezydentem. Komentarze z regionu

„Ta prezydentura jest szansą dla Polski". „Nie będzie dobrym prezydentem". Komentarze z regionu

2025-08-06, 16:10
Prawie 300 osób, a przed nimi 260 kilometrów. Pielgrzymka wyruszyła z Włocławka [zdjęcia]

Prawie 300 osób, a przed nimi 260 kilometrów. Pielgrzymka wyruszyła z Włocławka [zdjęcia]

2025-08-06, 13:55
Ranking miast przyjaznych kierowcom 2025: na pierwszym miejscu Bydgoszcz i Sosnowiec

Ranking miast przyjaznych kierowcom 2025: na pierwszym miejscu Bydgoszcz i Sosnowiec

2025-08-06, 13:06
Kolizja autobusu z tramwajem na ul. Akademickiej w Bydgoszczy. Dziewięć osób poszkodowanych

Kolizja autobusu z tramwajem na ul. Akademickiej w Bydgoszczy. Dziewięć osób poszkodowanych!

2025-08-06, 12:40
Ulica Potulicka w Bydgoszczy ma nową nawierzchnię. Na budowę złożyli się mieszkańcy [zdjęcia]

Ulica Potulicka w Bydgoszczy ma nową nawierzchnię. Na budowę złożyli się mieszkańcy [zdjęcia]

2025-08-06, 11:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę