Inowrocław. Kolejne budynki będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki

2026-01-10, 08:02  Marcin Glapiak/Redakcja
Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Miejskie ciepło dotrze do kolejnych inowrocławskich budynków. Tamtejszy ratusz otrzyma na to zadanie trzy miliony złotych ze środków unijnych.

Zastępca prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka Szymon Łepski potwierdził, że miasto otrzyma środki na dofinansowanie drugiego etapu modernizacji energetycznej budynków komunalnych. W piątek (9 stycznia) władze Inowrocławia otrzymały pismo z prośbą o przygotowanie niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie dokumentów. - To zadanie opiewa w całości na kwotę blisko trzech i pół miliona złotych, z dofinansowaniem na poziomie trzech milionów - mówi zastępca prezydenta.

Szymon Łepski informuje także o konkretnych budynkach, w których dojdzie do realizacji zadań z tytułu modernizacji energetycznej. - Chodzi o bloki komunalne przy ulicy Cegielnej 11 i 23, Poznańskiej 49, Chociszewskiego 27, Kilińskiego 5 i 6 oraz Świętego Ducha 50.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Inowrocław otrzymał aż 25 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego na transformację energetyczną tamtejszego Zakładu Energetyki Cieplnej. Po tej wiadomości radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili, że to nieprawda. Szybko jednak się z tego wycofali i poprosili o usunięcie tej informacji z mediów.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Woreczki zawsze pod ręką Toruń uruchomił kampanię, która zwraca uwagę na sprzątanie po psach

Woreczki zawsze pod ręką! Toruń uruchomił kampanię, która zwraca uwagę na sprzątanie po psach

2024-08-13, 07:48
Pożar na terenie warsztatu w Solcu Kujawskim. Z daleka był widoczny gęsty dym [zdjęcia]

Pożar na terenie warsztatu w Solcu Kujawskim. Z daleka był widoczny gęsty dym [zdjęcia]

2024-08-12, 21:09
Ośmiolatek z Grudziądza topił się w basenie w Kościerzynie. Chłopiec jest w ciężkim stanie

Ośmiolatek z Grudziądza topił się w basenie w Kościerzynie. Chłopiec jest w ciężkim stanie

2024-08-12, 20:32
Kolejne ognisko ASF w regionie. Wojewoda zapowiada wzmożone kontrole i apeluje do rolników

Kolejne ognisko ASF w regionie. Wojewoda zapowiada wzmożone kontrole i apeluje do rolników

2024-08-12, 19:28
Chmura much i fetor  w bydgoskim mieszkaniu znaleziono zwłoki. Spółdzielnia odpowiada na zarzuty

Chmura much i fetor – w bydgoskim mieszkaniu znaleziono zwłoki. Spółdzielnia odpowiada na zarzuty

2024-08-12, 18:36
Żeglarze stracili kontrolę nad łodzią na Zalewie Koronowskim. Pomogli im patrolujący policjanci

Żeglarze stracili kontrolę nad łodzią na Zalewie Koronowskim. Pomogli im patrolujący policjanci

2024-08-12, 17:47
Toruń szuka kandydata na dyrektora miejskiego szpitala. Ratusz czeka na oferty do 20 sierpnia

Toruń szuka kandydata na dyrektora miejskiego szpitala. Ratusz czeka na oferty do 20 sierpnia

2024-08-12, 16:59
Kosztowna jazda 21-latka w Mogilnie. Pędził 103 kmh przez teren zabudowany

Kosztowna jazda 21-latka w Mogilnie. Pędził 103 km/h przez teren zabudowany

2024-08-12, 16:07
Podkładał ogień w wiatach śmietnikowych. Toruńska policja złapała podpalacza [wideo]

Podkładał ogień w wiatach śmietnikowych. Toruńska policja złapała podpalacza [wideo]

2024-08-12, 15:12
Pożar w mieszkaniu na bydgoskim Czyżkówku. Strażacy sprowadzali ludzi po drabinie [zdjęcia]

Pożar w mieszkaniu na bydgoskim Czyżkówku. Strażacy sprowadzali ludzi po drabinie [zdjęcia]

2024-08-12, 14:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę