Inowrocław. Kolejne budynki będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki

2026-01-10, 08:02  Marcin Glapiak/Redakcja
Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Miejskie ciepło dotrze do kolejnych inowrocławskich budynków. Tamtejszy ratusz otrzyma na to zadanie trzy miliony złotych ze środków unijnych.

Zastępca prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka Szymon Łepski potwierdził, że miasto otrzyma środki na dofinansowanie drugiego etapu modernizacji energetycznej budynków komunalnych. W piątek (9 stycznia) władze Inowrocławia otrzymały pismo z prośbą o przygotowanie niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie dokumentów. - To zadanie opiewa w całości na kwotę blisko trzech i pół miliona złotych, z dofinansowaniem na poziomie trzech milionów - mówi zastępca prezydenta.

Szymon Łepski informuje także o konkretnych budynkach, w których dojdzie do realizacji zadań z tytułu modernizacji energetycznej. - Chodzi o bloki komunalne przy ulicy Cegielnej 11 i 23, Poznańskiej 49, Chociszewskiego 27, Kilińskiego 5 i 6 oraz Świętego Ducha 50.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Inowrocław otrzymał aż 25 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego na transformację energetyczną tamtejszego Zakładu Energetyki Cieplnej. Po tej wiadomości radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili, że to nieprawda. Szybko jednak się z tego wycofali i poprosili o usunięcie tej informacji z mediów.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Wyciek w elektrociepłowni w Inowrocławiu. Olej opałowy dostał się do Noteci

Wyciek w elektrociepłowni w Inowrocławiu. Olej opałowy dostał się do Noteci

2024-09-17, 15:00
Samochód zderzył się z łosiem i zaczął się palić. Zwierzę odbiło się od auta i wpadło pod busa

Samochód zderzył się z łosiem i zaczął się palić. Zwierzę odbiło się od auta i wpadło pod busa

2024-09-17, 14:44
Władze Bydgoszczy proponują podwyżki za wywóz śmieci. I tak u nas ciągle będzie najtaniej

Władze Bydgoszczy proponują podwyżki za wywóz śmieci. „I tak u nas ciągle będzie najtaniej”

2024-09-17, 13:51
Kujawsko-pomorscy policjanci i strażacy walczą z powodzią na południu Polski [zdjęcia, wideo]

Kujawsko-pomorscy policjanci i strażacy walczą z powodzią na południu Polski [zdjęcia, wideo]

2024-09-17, 11:55
Nocny pożar samochodu w Grudziądzu. Ogień przeniósł się na auto zaparkowane obok [zdjęcia]

Nocny pożar samochodu w Grudziądzu. Ogień przeniósł się na auto zaparkowane obok [zdjęcia]

2024-09-17, 11:00
Powódź i susza Jak to możliwe, że mamy dwa kataklizmy jednocześnie [Rozmowa Dnia]

Powódź i susza! Jak to możliwe, że mamy dwa kataklizmy jednocześnie? [Rozmowa Dnia]

2024-09-17, 09:03
85. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę: co się dzieje w regionie [program]

85. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę: co się dzieje w regionie? [program]

2024-09-17, 08:44
Jak się ustrzec przed cyberatakiem Eksperci debatują na Politechnice Bydgoskiej

Jak się ustrzec przed cyberatakiem? Eksperci debatują na Politechnice Bydgoskiej

2024-09-17, 07:51
Rok 2025 w regionie będzie rokiem Dzieci i Młodzieży Chcą tego młodzi radni

Rok 2025 w regionie będzie rokiem Dzieci i Młodzieży? Chcą tego młodzi radni

2024-09-17, 06:45
Dzięki ich kontrolom szkolne autobusy są bezpieczniejsze. Święto ITD w Bydgoszczy

Dzięki ich kontrolom szkolne autobusy są bezpieczniejsze. Święto ITD w Bydgoszczy

2024-09-16, 20:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę