W policji już nie pracują, ale wciąż trzymają się razem. Branżowy jubileusz w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-10-07, 17:17  Maciej Wilkowski/Redakcja
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat. W naszym regionie organizacja ta zrzesza około 1300 osób. Część z nich spotkała się na jubileuszowej gali, która we wtorek odbyła się w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Były podziękowania dla władz, organizacji i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zasłużonym osobom wręczono medale i odznaczenia.

- Naszym najważniejszym celem jest szeroko rozumiana ochrona praw policyjnych emerytów i rencistów, ale równie ważna jest integracja naszego środowiska - mówi Mirosława Gruszczyńska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego zarządu Stowarzyszenia.
- Przebywanie w środowisku byłych i nowych kolegów emerytów i rencistów powoduje, że nikt nie czuje się wyobcowany, jest kontakt z ludźmi i każdy czuje się potrzebny. Gdzie można nas spotkać? Przy komendach i przy niektórych komisariatach działają nasze koła. Na mniejszym terenie łatwiej zintegrować osoby z danego środowiska. Przynajmniej raz w roku organizujemy spotkanie w ośrodku wypoczynkowym „Arka" w Jarosławcu. Przyjeżdżają także przyjaciele i rodziny naszych emerytów i rencistów.

- Członkowie policyjnego stowarzyszenia mają wspólne tematy i historię zawodową - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Nie wiem, czy w przyszłości, jako policyjna emerytka wstąpię do stowarzyszenia, ale myślę że widywanie starych znajomych i ludzi, z którymi się pracowało przez wiele lat, jest takim naturalnym przedłużeniem tej bardzo ważnej części naszego życia, którą jest praca.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana: „Kobiety w Policji".

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

W Świeciu rozstąpiła się ziemia. Ogromna dziura w jezdni przy ul. Świętopełka

W Świeciu rozstąpiła się ziemia. Ogromna dziura w jezdni przy ul. Świętopełka

2025-08-31, 19:00
W takich czasach żyli nasi przodkowie. Wąbrzeźno wspomina wybuch II wojny światowej [zdjęcia]

W takich czasach żyli nasi przodkowie. Wąbrzeźno wspomina wybuch II wojny światowej [zdjęcia]

2025-08-31, 17:47
Wielki pożar w szeregówce w Janikowie. Płonął dach obłożony panelami fotowoltaiki [aktualizacja]

Wielki pożar w „szeregówce" w Janikowie. Płonął dach obłożony panelami fotowoltaiki [aktualizacja]

2025-08-31, 17:00
Autobusy szkolne zaraz wyjeżdżają na drogi. Służby zapowiadają wzmożone kontrole

Autobusy szkolne zaraz wyjeżdżają na drogi. Służby zapowiadają wzmożone kontrole

2025-08-31, 11:40
Polskie Radio PiK na Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku. Dużo zdjęć

Polskie Radio PiK na Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku. Dużo zdjęć!

2025-08-31, 11:00
Dramatyczna sobota na polskich drogach. Zdarzyło się 65 wypadków. Osiem osób zginęło

Dramatyczna sobota na polskich drogach. Zdarzyło się 65 wypadków. Osiem osób zginęło

2025-08-31, 11:00
Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński w Bydgoszczy otworzy nową artystyczną przestrzeń

Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński w Bydgoszczy otworzy nową artystyczną przestrzeń

2025-08-31, 08:03
Strzelno najsłodszym miastem w Polsce. Trwa Festiwal SłodkoFest

Strzelno najsłodszym miastem w Polsce. Trwa Festiwal SłodkoFest

2025-08-30, 21:21
Wypadek na trasie Toruń-Bydgoszcz. Na DK10 ciężarówka zderzyła się z dwoma samochodami

Wypadek na trasie Toruń-Bydgoszcz. Na DK10 ciężarówka zderzyła się z dwoma samochodami

2025-08-30, 20:30
Czarne chmury nad Kanałem Bydgoskim ku pamięci Leonarda Pietraszaka

„Czarne chmury” nad Kanałem Bydgoskim ku pamięci Leonarda Pietraszaka

2025-08-30, 19:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę