W policji już nie pracują, ale wciąż trzymają się razem. Branżowy jubileusz w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-10-07, 17:17  Maciej Wilkowski/Redakcja
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat. W naszym regionie organizacja ta zrzesza około 1300 osób. Część z nich spotkała się na jubileuszowej gali, która we wtorek odbyła się w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Były podziękowania dla władz, organizacji i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zasłużonym osobom wręczono medale i odznaczenia.

- Naszym najważniejszym celem jest szeroko rozumiana ochrona praw policyjnych emerytów i rencistów, ale równie ważna jest integracja naszego środowiska - mówi Mirosława Gruszczyńska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego zarządu Stowarzyszenia.
- Przebywanie w środowisku byłych i nowych kolegów emerytów i rencistów powoduje, że nikt nie czuje się wyobcowany, jest kontakt z ludźmi i każdy czuje się potrzebny. Gdzie można nas spotkać? Przy komendach i przy niektórych komisariatach działają nasze koła. Na mniejszym terenie łatwiej zintegrować osoby z danego środowiska. Przynajmniej raz w roku organizujemy spotkanie w ośrodku wypoczynkowym „Arka" w Jarosławcu. Przyjeżdżają także przyjaciele i rodziny naszych emerytów i rencistów.

- Członkowie policyjnego stowarzyszenia mają wspólne tematy i historię zawodową - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Nie wiem, czy w przyszłości, jako policyjna emerytka wstąpię do stowarzyszenia, ale myślę że widywanie starych znajomych i ludzi, z którymi się pracowało przez wiele lat, jest takim naturalnym przedłużeniem tej bardzo ważnej części naszego życia, którą jest praca.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana: „Kobiety w Policji".

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Spitsbergen jest doskonałym laboratorium. Polarna stacja UMK obchodzi 50 lat

„Spitsbergen jest doskonałym laboratorium". Polarna stacja UMK obchodzi 50 lat

2025-10-26, 16:50
Uwaga Z indywidualnych kont bankowych znikały pieniądze. Policja bada sprawę. Bank odpowiada

Uwaga! Z indywidualnych kont bankowych znikały pieniądze. Policja bada sprawę. Bank odpowiada

2025-10-26, 15:31
Raka piersi można wyprzedzić Różowe rowerzystki przypominały o badaniach [zdjęcia]

Raka piersi można wyprzedzić! Różowe rowerzystki przypominały o badaniach [zdjęcia]

2025-10-26, 14:35
Odtwarzają zielone aleje wzdłuż dróg wojewódzkich. Gdzie w regionie sadzą drzewa

Odtwarzają zielone aleje wzdłuż dróg wojewódzkich. Gdzie w regionie sadzą drzewa?

2025-10-26, 13:45
Dzień bez biegania, to dzień stracony Finał wielkich toruńskich zawodów [zdjęcia, wideo]

Dzień bez biegania, to dzień stracony! Finał wielkich toruńskich zawodów [zdjęcia, wideo]

2025-10-26, 12:15
Jednym pasem w kierunku lotniska. Kolejny etap remontu al. Jana Pawła II w Bydgoszczy [mapka]

Jednym pasem w kierunku lotniska. Kolejny etap remontu al. Jana Pawła II w Bydgoszczy [mapka]

2025-10-26, 11:10
Kongres Jeden świat - wiele kultur: Szukamy rozwiązań dla dobra ludzkości

Kongres „Jeden świat - wiele kultur”: Szukamy rozwiązań dla dobra ludzkości

2025-10-25, 21:00
Nie było wody w kranach w Koronowie. Sobotnia awaria wodociągów już usunięta

Nie było wody w kranach w Koronowie. Sobotnia awaria wodociągów już usunięta

2025-10-25, 16:14
Polityczna burza w Inowrocławiu. Prezydent miasta odpowiadał na zarzuty radnych KO

Polityczna burza w Inowrocławiu. Prezydent miasta odpowiadał na zarzuty radnych KO

2025-10-25, 14:39
Orzeł bielik złamał skrzydło. Ptak uratowany przez strażników z Inowrocławia

Orzeł bielik złamał skrzydło. Ptak uratowany przez strażników z Inowrocławia

2025-10-25, 13:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę