Strażacy z OSP Fordon nie mają się gdzie podziać. Wskazują miejsce idealne na remizę

2025-08-25, 15:58  Natasza Trzebuchowska/Redakcja
Idealna do zasiedlenia przez strażaków byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej/fot. Natasza Trzebuchowska

Idealna do zasiedlenia przez strażaków byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej/fot. Natasza Trzebuchowska

Strażacy z OSP Fordon poszukują nowej siedziby i apelują o pomoc. Jednostka została reaktywowana siedem lat temu i od początku zmaga się z trudnymi warunkami lokalowym. Aktualnie działa w tymczasowych remizach, a to utrudnia codzienną służbę.

- Prosimy mieszkańców, żeby wsparli nasze działania, żeby, jak my to powtarzamy, pomogli nam pomagać - mówi Arkadiusz Słomiński komendant OSP Fordon. - Nigdy nie wskazywaliśmy żadnego miejsca, do którego moglibyśmy trafić, po to, żeby w żaden sposób „nie wchodzić w szkodę". Wydawało nam się, że Fordon jest na tyle duży, że znajdziemy lokalizację, która pozwoli na nowo zakorzenić się w tej części miasta. W sytuacji, w której wszystkie nasze prośby otwarte spotykały się z negatywną odpowiedzią, postanowiliśmy sami wskazać miejsce, które historycznie jest związane z ochotniczą strażą pożarną. Idealna byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej.

Obecnie strażacy ochotnicy z Fordonu swoje tymczasem zaplecze mają terenie ośrodka dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Fordońskiej - tam stacjonują najdłużej.

Budynek OSP przy ul. Sielskiej powstał w 1909 roku, wyróżnia go charakterystyczna wieża-wspinalnia. Przez dziesięciolecia służył strażakom - ochotnikom. Powrót do tego miejsca byłby przywróceniem historycznemu obiektowi jego pierwotnej funkcji. Dzisiaj to budynek ADM-u, w którym - jak dowiedziała się nasza reporterka - od ponad 60 lat mieszka jedna rodzina.

Relacja Nataszy Trzebuchowskiej

Bydgoszcz

Region

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

2024-11-01, 09:23
Już są oszczędności. Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy po termomodernizacji [zdjęcia]

„Już są oszczędności”. Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy po termomodernizacji [zdjęcia]

2024-10-31, 21:08
Dwie dziewczynki potrącone na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Jedna trafiła do szpitala

Dwie dziewczynki potrącone na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Jedna trafiła do szpitala

2024-10-31, 20:23
Luteranie obchodzą Święto Reformacji. To pamiątka ogłoszenia tez przez Marcina Lutra

Luteranie obchodzą Święto Reformacji. To pamiątka ogłoszenia tez przez Marcina Lutra

2024-10-31, 20:15
Był jednym z ojców niepodległości Polski. Witos uczczony w rocznicę śmierci

Był jednym z ojców niepodległości Polski. Witos uczczony w rocznicę śmierci

2024-10-31, 19:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę