Chwalił się, że w takim stanie wraca z Kołobrzegu. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu!

2025-08-07, 07:55  Redakcja
Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Jechał za szybko, w dodatku slalomem - to zwróciło uwagę kierowcy podróżującego tą samą trasą. Próbował nakłonić niebezpiecznego kierowcę do zatrzymania się. W końcu się udało. I tu szok: fiata prowadził kompletnie pijany mężczyzna. Przejechał w takim stanie wiele kilometrów. Na obwodnicy Inowrocławia doszło do obywatelskiego zatrzymania.

Na wjeździe na obwodnicę Inowrocławia, jeden z kierowców zauważył fiata, który jechał z dużą prędkością slalomem. Podejrzewając, że coś jest nie tak, zaczął zajeżdżać tamtemu drogę, by skłonić go do zatrzymania się, lecz ścigany przyspieszał. Gdy mężczyźnie udało się zatrzymać fiata i otworzył drzwi kierowcy, od razu odkrył przyczynę jego zachowania: odór alkoholu. Mężczyzna bełkotał, a na siedzeniu pasażera leżała niedopita butelka trunku. Dlatego zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Z relacji interweniującego mężczyzny wynikało również, że zatrzymany kierowca wracał w takim stanie z Kołobrzegu - czym sam się pochwalił.

Policjanci inowrocławskiego ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wydmuchał ponad trzy promile. Jego prawo jazdy patrol zatrzymał, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.
Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zapewne sąd wobec niego orzeknie na długi czas zakaz prowadzenia pojazdów.

Coraz częściej słychać o postawie innych kierowców, którzy podejrzewając współuczestników ruchu o jazdę po pijanemu, reagują. Świadomość tego, że w każdej chwili może dojść do wypadku i mogą zginąć niewinne osoby sprawia, że warto chociażby powiadomić o takich przypuszczeniach policję. Tym bardziej na pochwałę zasługuje postawa kierowcy, który w tym przypadku zdecydował się szybko działać i skutecznie udaremnił dalszą jazdę temu kierowcy.

Region

Pseudokibice pod lupą policji przed weekendowym meczem Zawiszy Bydgoszcz z Elaną Toruń

Pseudokibice pod lupą policji przed weekendowym meczem Zawiszy Bydgoszcz z Elaną Toruń

2025-10-17, 09:50
Piotr Hemmerling: 30 proc. dzieci rodzi się w związkach nieformalnych. Czas, aby to sformalizować

Piotr Hemmerling: 30 proc. dzieci rodzi się w związkach nieformalnych. Czas, aby to sformalizować

2025-10-17, 09:03
Co dalej z Fortem VII w Toruniu Obiekt niszczeje i jest rozkradany. To zasadniczy problem

Co dalej z Fortem VII w Toruniu? Obiekt niszczeje i jest rozkradany. „To zasadniczy problem”

2025-10-17, 08:32
Urząd Miasta w Bydgoszczy nagrodzi najlepsze prace dyplomowe. Termin mija 5 grudnia

Urząd Miasta w Bydgoszczy nagrodzi najlepsze prace dyplomowe. Termin mija 5 grudnia

2025-10-17, 07:46
Spadło tylko 150 ml deszczu, obawialiśmy się. Jednak był to dobry rok. Rolnicy podsumowali zbiory kukurydzy

„Spadło tylko 150 ml deszczu, obawialiśmy się. Jednak był to dobry rok”. Rolnicy podsumowali zbiory kukurydzy

2025-10-16, 21:14
Toruń opuszcza Lokalną Organizację Turystyczną. Różnica zdań wśród radnych

Toruń opuszcza Lokalną Organizację Turystyczną. Różnica zdań wśród radnych

2025-10-16, 20:26
Ludzie przestali się wstydzić. Dyskusja o zdrowiu psychicznym na konferencji w Świeciu

„Ludzie przestali się wstydzić”. Dyskusja o zdrowiu psychicznym na konferencji w Świeciu

2025-10-16, 18:45
Martwa sarna w śmietniku na osiedlu Tatrzańskim w Bydgoszczy Policja bada sprawę

Martwa sarna w śmietniku na osiedlu Tatrzańskim w Bydgoszczy! Policja bada sprawę

2025-10-16, 17:57
Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Został nim dr Zbigniew Pawłowicz [zdjęcia]

Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Został nim dr Zbigniew Pawłowicz [zdjęcia]

2025-10-16, 17:08
Zderzenie samochodu i maszyny rolniczej na dziesiątce w Sadkach. Jedna osoba ranna [aktualizacja]

Zderzenie samochodu i maszyny rolniczej na „dziesiątce" w Sadkach. Jedna osoba ranna [aktualizacja]

2025-10-16, 12:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę