Chwalił się, że w takim stanie wraca z Kołobrzegu. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu!

2025-08-07, 07:55  Redakcja
Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Jechał za szybko, w dodatku slalomem - to zwróciło uwagę kierowcy podróżującego tą samą trasą. Próbował nakłonić niebezpiecznego kierowcę do zatrzymania się. W końcu się udało. I tu szok: fiata prowadził kompletnie pijany mężczyzna. Przejechał w takim stanie wiele kilometrów. Na obwodnicy Inowrocławia doszło do obywatelskiego zatrzymania.

Na wjeździe na obwodnicę Inowrocławia, jeden z kierowców zauważył fiata, który jechał z dużą prędkością slalomem. Podejrzewając, że coś jest nie tak, zaczął zajeżdżać tamtemu drogę, by skłonić go do zatrzymania się, lecz ścigany przyspieszał. Gdy mężczyźnie udało się zatrzymać fiata i otworzył drzwi kierowcy, od razu odkrył przyczynę jego zachowania: odór alkoholu. Mężczyzna bełkotał, a na siedzeniu pasażera leżała niedopita butelka trunku. Dlatego zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Z relacji interweniującego mężczyzny wynikało również, że zatrzymany kierowca wracał w takim stanie z Kołobrzegu - czym sam się pochwalił.

Policjanci inowrocławskiego ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wydmuchał ponad trzy promile. Jego prawo jazdy patrol zatrzymał, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.
Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zapewne sąd wobec niego orzeknie na długi czas zakaz prowadzenia pojazdów.

Coraz częściej słychać o postawie innych kierowców, którzy podejrzewając współuczestników ruchu o jazdę po pijanemu, reagują. Świadomość tego, że w każdej chwili może dojść do wypadku i mogą zginąć niewinne osoby sprawia, że warto chociażby powiadomić o takich przypuszczeniach policję. Tym bardziej na pochwałę zasługuje postawa kierowcy, który w tym przypadku zdecydował się szybko działać i skutecznie udaremnił dalszą jazdę temu kierowcy.

Region

300 porcji można było zrobić z narkotyków, które miała w domu 67-letnia inowrocławianka

300 porcji można było zrobić z narkotyków, które miała w domu 67-letnia inowrocławianka

2025-11-03, 14:02
Wciąż czuć gaz w Toruniu. Trwa naprawa gazociągu na osiedlu Na Skarpie

Wciąż czuć gaz w Toruniu. Trwa naprawa gazociągu na osiedlu Na Skarpie

2025-11-03, 13:15
Dziesięć wypadków, 51 pijanych kierowców. Po policyjnej akcji na Wszystkich Świętych

Dziesięć wypadków, 51 pijanych kierowców. Po policyjnej akcji na Wszystkich Świętych

2025-11-03, 10:40
Co bardziej zmienia rynek: nowe technologie czy nowe pokolenia Rozmowa Dnia o pracy

Co bardziej zmienia rynek: nowe technologie czy nowe pokolenia? „Rozmowa Dnia” o pracy

2025-11-03, 08:54
Nietypowy ogród powstanie w Bydgoszczy. Znamy dokładną lokalizację [zdjęcia]

Nietypowy ogród powstanie w Bydgoszczy. Znamy dokładną lokalizację [zdjęcia]

2025-11-03, 07:50
Te kartki mają wielką moc Każdy może je zrobić. Zaprasza grudziądzkie centrum kultury

Te kartki mają wielką moc! Każdy może je zrobić. Zaprasza grudziądzkie centrum kultury

2025-11-03, 06:50
Marka turystyczna Bory Tucholskie rozwija skrzydła. Ma przyciągać coraz więcej osób

Marka turystyczna „Bory Tucholskie" rozwija skrzydła. Ma przyciągać coraz więcej osób

2025-11-02, 21:43
Kolejne wypadki na drogach w regionie. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń

Kolejne wypadki na drogach w regionie. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń

2025-11-02, 20:03
Kruszwica stawia na rozwój. W planach budowa portu jachtowego i stadionu za 10 mln zł

Kruszwica stawia na rozwój. W planach budowa portu jachtowego i stadionu za 10 mln zł

2025-11-02, 19:55
Cmentarz na Rudaku. To tu spoczywają producenci cegieł, które służyły do budowy toruńskich fortów

Cmentarz na Rudaku. To tu spoczywają producenci cegieł, które służyły do budowy toruńskich fortów

2025-11-02, 18:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę