Pod Toruniem nakisili tyle ogórków, że zmieszczą się w księdze rekordów Polski! [zdjęcia]

2025-07-19, 19:40  Robert Duliński/Facebook
380 osób jednocześnie kisiło ogórki w Rozgartach koło Torunia/fot. Robert Duliński

380 osób jednocześnie kisiło ogórki w Rozgartach koło Torunia/fot. Robert Duliński

380 osób jednocześnie kisiło ogórki w Rozgartach koło Torunia. Przygotowali ponad 2100 słoików. W ten sposób został ustanowiono nowy rekord Polski.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, a jej uczestnicy zdradzili naszemu reporterowi swoją sprawdzoną recepturę.
- Najpierw trochę kopru, potem trochę chrzanu, ząbek czosnku. I układamy ogóreczki na górę. Wszystko powtarzamy: znowu koperek, trochę chrzanu, znowu ząbek czosnku. Zalewamy wodą, zakręcamy i czekamy do zimy!

- Jestem wychowana w rodzinie, w której się kisi ogórki samodzielnie. Nie kupuje się ich w sklepie. I taką tradycję przekazuje również swoim dzieciom. Mam nadzieję, że będzie to tradycja pokoleniowa...
- Mam na koszulce napisane: „Jak dorosnę, to zostanę gospodarzem". Dlaczego taki napis? Ponieważ mój tata był gospodarzem. Bardzo mi się tu podoba... - mówili uczestnicy festynu.

- Jesteśmy dumni, bo chyba cały powiat i okolica już o nas mówią. Powstało Koło Gospodarzy Wiejskich, czyli coś nowego dla naszych społeczności. Ludzie przychodzą tutaj pobić rekord, ale też spotkać się, porozmawiać, pośmiać się, pożartować i właśnie takim życiem wakacyjno-wiejskim pożyć - mówiła Marta Licznerska, mieszkanka gminy Zławieś Wielka i Radna Powiatu Toruńskiego.

Więcej w relacji Roberta Dulińskiego.

Relacja Roberta Dulińskiego

Region

Budowa wieżowca na obszarze Natura 2000 w Toruniu. Radni wezmą sprawę pod lupę

Budowa wieżowca na obszarze Natura 2000 w Toruniu. Radni wezmą sprawę pod lupę

2025-04-24, 19:48
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ma już 20 lat. Obchody potrwają cały rok

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ma już 20 lat. Obchody potrwają cały rok

2025-04-24, 19:17
Zmarł Edmund Obiała, twórca m.in. stadionu olimpijskiego w Sydney. Pochodził z Kujaw

Zmarł Edmund Obiała, twórca m.in. stadionu olimpijskiego w Sydney. Pochodził z Kujaw

2025-04-24, 18:33
Jeden już nie żył, drugiego trzeba było uśpić. Łosie zabłąkały się w Inowrocławiu

Jeden już nie żył, drugiego trzeba było uśpić. Łosie zabłąkały się w Inowrocławiu

2025-04-24, 16:22
Wypadek na hulajnodze. Będzie sekcja zwłok 17-latki, która zginęła w Przydworzu

Wypadek na hulajnodze. Będzie sekcja zwłok 17-latki, która zginęła w Przydworzu

2025-04-24, 15:37
Wpadł w szał po zażyciu narkotyków 18-latek z Wąbrzeźna zmarł w szpitalu. Policja wyjaśnia

Wpadł w szał po zażyciu narkotyków? 18-latek z Wąbrzeźna zmarł w szpitalu. Policja wyjaśnia

2025-04-24, 10:56
Różne oblicza Kanału Bydgoskiego. Ruszają cykliczne plenerowe imprezy

Różne oblicza Kanału Bydgoskiego. Ruszają cykliczne plenerowe imprezy

2025-04-24, 10:32
Zmieni się operator bydgoskiej Hali Targowej Spółka sprzedaje udziały

Zmieni się operator bydgoskiej Hali Targowej? Spółka sprzedaje udziały

2025-04-24, 10:08
Ukrywał się w gospodarstwie pod Unisławiem. Obywatela Ukrainy ścigało 14 prokuratur [wideo, zdjęcia]

Ukrywał się w gospodarstwie pod Unisławiem. Obywatela Ukrainy ścigało 14 prokuratur [wideo, zdjęcia]

2025-04-24, 09:57
Autokar wiernych i delegacja władz województwa. Jadą na pogrzeb papieża Franciszka

Autokar wiernych i delegacja władz województwa. Jadą na pogrzeb papieża Franciszka

2025-04-24, 09:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę