Motocykliści z klubu FENIX MC Poland dzielili się krwią. Oni też mogą jej potrzebować [zdjęcia]

2025-05-18, 08:00  Tatiana Adonis/Redakcja
Od 16 lat motocykliści z klubu FENIX MC Poland zachęcają mieszkańców do udziału w zbiórce krwi. Sami dają przykład i zasiadają na fotelu w krwiobusie. W sobotę byli na bydgoskim Starym Rynku/fot. Tatiana Adonis

Od 16 lat motocykliści z klubu FENIX MC Poland zachęcają mieszkańców do udziału w zbiórce krwi. Sami dają przykład i zasiadają na fotelu w krwiobusie. W sobotę byli na bydgoskim Starym Rynku/fot. Tatiana Adonis

Od 16 lat motocykliści z klubu FENIX MC Poland zachęcają mieszkańców do udziału w zbiórce krwi. Sami dają przykład i zasiadają na fotelu w krwiobusie. W sobotę byli na bydgoskim Starym Rynku.

- Jeżeli można w taki sposób pomóc - to pomagamy. Krew jest cały czas potrzebna...
- Brałam udział w takich akcjach, ale w Ukrainie i mój tata też zawsze się zgłaszał. Tutaj jestem przypadkiem. Widzę, że jest akcja, więc chciałabym wziąć udział, bo wiem że to jest dobra sprawa i może uratować wiele żyć... - Nie jestem z Bydgoszczy, ale w mojej miejscowości nie ma akurat możliwości, więc przyjechałem tutaj, by oddać krew... - mówili uczestnicy akcji.

Dariusz Milak jest sekretarzem w klubie Feniks Poland. Podkreśla, że grupa każdego roku zbiera od 20 do 30 litrów. - Jak wszyscy wiedzą, krew jest produktem, którego w żaden sposób nie możemy pozyskać, mimo że technologia jest tak zaawansowana. Latamy w kosmos, ale nikt nie jest w stanie wyprodukować krwi, więc musimy się tym darem życia podzielić. My, jako motocykliści jesteśmy troszeczkę na tej pierwszej linii. Wiadomo, w sezonie jest mnóstwo wypadków, więc też oddajemy krew i zapraszamy do udziału w naszej akcji.

Akcja „MotoKrew" jest organizowana od 2009 roku. Krwiobus czekał na dawców na płycie Starego Rynku do 15:30. Każdy, kto podzielił się tym cennym darem, dostawał upominek. Zbiórce krwi towarzyszyły pokazy pierwszej pomocy, był symulator dachowania, no i motocykle do podziwiania.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Grudziądz będzie miał pierwszą klasę policyjną III LO czeka na zielone światło

Grudziądz będzie miał pierwszą klasę policyjną? III LO czeka na „zielone światło”

2025-02-03, 13:44
Marek Wódecki we włocławskim magistracie. Zajmie się między innymi edukacją

Marek Wódecki we włocławskim magistracie. Zajmie się między innymi edukacją

2025-02-03, 12:48
Komisja ds. Pegasusa kontra Zbigniew Ziobro. O zamieszaniu w Sejmie w Radiokonferencji [wideo]

Komisja ds. Pegasusa kontra Zbigniew Ziobro. O zamieszaniu w Sejmie w „Radiokonferencji” [wideo]

2025-02-03, 12:27
Takich znalezisk nie wolno dotykać Niewybuchy zabezpieczone pod Lubiewem

Takich znalezisk nie wolno dotykać! Niewybuchy zabezpieczone pod Lubiewem

2025-02-03, 12:10
Jedni chcą służyć, inni tylko spełniają obowiązek. Zaczęła się kwalifikacja wojskowa

Jedni chcą służyć, inni tylko spełniają obowiązek. Zaczęła się kwalifikacja wojskowa

2025-02-03, 11:31
Za kółkiem bez prawa jazdy, za to z narkotykami. Mieszkaniec Świecia przyłapany

Za kółkiem bez prawa jazdy, za to z narkotykami. Mieszkaniec Świecia przyłapany

2025-02-03, 10:31
Nowy kanclerz UKW wybrany. Administracją pokieruje Monika Matowska

Nowy kanclerz UKW wybrany. Administracją pokieruje Monika Matowska

2025-02-03, 09:27
Policja zaprasza w swoje szeregi. W regionie jest blisko 400 wakatów [Rozmowa Dnia]

Policja zaprasza w swoje szeregi. W regionie jest blisko 400 wakatów [Rozmowa Dnia]

2025-02-03, 09:06
Zaczyna się budowa Trasy Staromostowej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu [ZOBACZ FILMY]

Zaczyna się budowa Trasy Staromostowej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu! [ZOBACZ FILMY!]

2025-02-03, 08:42
Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się pod Chełmżą. Trzy osoby ranne

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się pod Chełmżą. Trzy osoby ranne

2025-02-03, 08:17
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę