Pierwsze decyzje prezydenta Kukuckiego. Chce poprawić kondycję szpitala [Rozmowa Dnia]

2024-04-24, 08:59  Agnieszka Marszał/Redakcja
Prezydent-elekt Krzysztof Kukucki zapowiedział na naszej antenie pierwsze decyzje, jakie podejmie w roli włodarza Włocławka/fot. Jolanta Fischer/archiwum

Prezydent-elekt Krzysztof Kukucki zapowiedział na naszej antenie pierwsze decyzje, jakie podejmie w roli włodarza Włocławka/fot. Jolanta Fischer/archiwum

Zwycięstwo senatora Krzysztofa Kukuckiego w wyborach na prezydenta Włocławka oznacza, że konieczne będą uzupełniające wybory do Senatu w okręgu numer 13. Czy mandat może wywalczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości? Czy możliwa jest koalicja Lewicy i PiS-u we włocławskiej Radzie Miasta? Między innymi o tym rozmawialiśmy z nowym prezydentem Włocławka w „Rozmowie Dnia”.

Prezydent-elekt przyznał, że wraz z wygraniem wyborów we Włocławku, wygasł jego mandat senatorski. Krzysztof Kukucki zapowiedział pierwsze kroki w nowej roli. Zwróci się do marszałka województwa w sprawie włocławskiego szpitala. Włodarz miasta zaznaczył, że podczas kampanii wielokrotnie słyszał o konieczności interwencji, jeśli chodzi o funkcjonowanie lecznicy.

Jak naprawić szpital?

– Jestem przekonany o tym, że wszystkie decyzje podejmowane przez marszałka związane są jego pozytywnym podejściem do naszego szpitala. Z kolei odbiór mieszkańców Włocławka, ale również okolic, jest taki, że ta opieka wymaga poprawy - mówi Krzysztof Kukucki.


Warto zaznaczyć, że marszałek Piotr Całbecki był we włocławskim szpitalu i jego zdaniem lecznica jest na dobrym poziomie. Szpital jest modernizowany, buduje się nowe „serce" placówki, są milionowe inwestycje, a pacjenci są zadowoleni z opieki. Nawet liczba operacji jest duża. – Wolałbym, żebyśmy rozmawiali bez emocji na ten temat. Wtedy odczucia mieszkańców, z którymi rozmawiałem, są jednoznacznie negatywne. Nie można zaklinać rzeczywistości. Trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie, w czym jest problem – wskazał Kukucki.

Nie tak powinna wyglądać polityka
Nowo wybrany prezydent Włocławka wypowiedział się również na temat rozmów koalicyjnych w Radzie Miasta. – Bardzo podoba mi się idea pracy ponad podziałami. Władysław Skrzypek mówił o „partii Włocławek”. Jednak radni są wybrani z list partyjnych. Sądzę, że im więcej zgody w samorządzie, tym lepiej dla mieszkańców. Będę do tego namawiał. Oczywiście nie zabierając nikomu przekonań i tego, jak postrzega świat.

Krzysztof Kukucki przyznał, że nadal pojawiają się negatywne emocje po drugiej turze wyborów, w której zmierzył się z nadal urzędującym prezydentem Markiem Wojtkowskim. Były senator przyznał, że jego kontrkandydat „spalił większość mostów” i nie wyobraża sobie współpracy z częścią środowiska Koalicji Obywatelskiej. – Pracowałem w ekipie prezydenta Wojtkowskiego z przekonaniem, że wszyscy chcemy jak najlepiej dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Z dużym rozczarowaniem przyjąłem różnego rodzaju wywiady, fake newsy itd., które po prostu okłamywały mieszkańców Włocławka. Według mnie nie tak powinna wyglądać polityka. Może naiwnie kieruję się pozytywnym podejściem do polityki, że jest to obszar budowy, zabiegania o to, żeby zmieniać na lepsze nasze najbliższe otoczenie. Będę do tego namawiał w Radzie Miasta. Licząc na to, że faktycznie te złe emocje i postępowanie, które miało miejsce w tej kampanii, nigdy się nie powtórzą.

Koalicja w Radzie Miasta?
Czy Krzysztof Kukucki wyobraża sobie koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą? - Patrząc na ogólnopolską scenę polityczną, byłaby to egzotyka, dodatkowo, biorąc pod uwagę spolaryzowanie społeczeństwa. Choć dziewięć lat temu we Włocławku była koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości - wspomina Kukucki. - Do niedawna w powiecie włocławskim była koalicja ludzi z PO, PiS-u i PSL-u, właściwie to jeszcze trwa. Z kolei w Toruniu były już prezydent Zaleski stworzył koalicję, w której byli przedstawiciele ugrupowania jego komitetu, ale razem z nim większość tworzyli radni PO i PiS. Nie twierdzę, że we Włocławku dojdzie do koalicji między Lewicą, a PiS-em. Jeżeli radni PiS-u, Platformy, będą chcieli budować lepszy Włocławek wspólnie z radnymi Lewicy, albo po prostu rozwijać nasze miasto, to na pewno nie będziemy odrzucać takiego wsparcia wyłącznie dlatego, że ktoś reprezentuje takie, a nie inne środowisko, bo wszyscy radni reprezentują mieszkańców Włocławka. (...)

Cała „Rozmowa Dnia” do odsłuchania poniżej. Inne są dostępne tutaj.

Rozmowa Dnia – PR PiK – Krzysztof Kukucki

Region

Chętnych, by zostać terytorialsem, nie brakuje Blisko 120 ochotników stawiło się w Toruniu

Chętnych, by zostać terytorialsem, nie brakuje! Blisko 120 ochotników stawiło się w Toruniu

2024-08-09, 09:50
Polscy siatkarze zdobędą olimpijskie złoto Szanse ocenia Piotr Makowski [Rozmowa Dnia]

Polscy siatkarze zdobędą olimpijskie złoto? Szanse ocenia Piotr Makowski [Rozmowa Dnia]

2024-08-09, 09:01
Policyjne kontrole z siodełka motocykla. W piątek w regionie nietypowy patrol

Policyjne kontrole z siodełka motocykla. W piątek w regionie nietypowy patrol

2024-08-09, 06:45
Miał wystawiać fałszywe zaświadczenia. Były szef toruńskiej policji odpowie przed sądem

Miał wystawiać fałszywe zaświadczenia. Były szef toruńskiej policji odpowie przed sądem

2024-08-08, 21:12
Upamiętni wszystkich jeńców, nie tylko radzieckich. Nowa tablica na pomniku ofiar Stalagu XXA

Upamiętni wszystkich jeńców, nie tylko radzieckich. Nowa tablica na pomniku ofiar Stalagu XXA

2024-08-08, 20:37
Na placu Wolności stanie nowy pomnik Bydgoski ratusz: Nie wykluczamy konkursu

Na placu Wolności stanie nowy pomnik? Bydgoski ratusz: Nie wykluczamy konkursu

2024-08-08, 19:19
Głos mieszkańców w Inowrocławiu. Powstaną nowe rady, na początek  Rada Kobiet

Głos mieszkańców w Inowrocławiu. Powstaną nowe rady, na początek – Rada Kobiet

2024-08-08, 18:07
Policjanci włocławskiej drogówki uratowali nastolatka. Chłopak się dusił, tracił przytomność

Policjanci włocławskiej drogówki uratowali nastolatka. Chłopak się dusił, tracił przytomność

2024-08-08, 17:17
Przejście na Wojska Polskiego w Bydgoszczy pod lupą. Akcja Bezpieczny pieszy [wideo]

Przejście na Wojska Polskiego w Bydgoszczy pod lupą. Akcja „Bezpieczny pieszy” [wideo]

2024-08-08, 15:14
Synoptycy ostrzegają, podnosi się poziom Wisły. Włocławki ratusz alarmuje

Synoptycy ostrzegają, podnosi się poziom Wisły. Włocławki ratusz alarmuje

2024-08-08, 13:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę