Miał przejść remont, wrócił zdewastowany. Co dalej z zabytkowym tramwajem z Inowrocławia?

2023-10-27, 19:22  Marcin Glapiak/Redakcja
Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Co dzieje się z wagonikiem tramwajowym, który jakiś czas temu był turystyczną atrakcją centrum Inowrocławia? Postanowił to sprawdzić nasz reporter Marcin Glapiak.

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik. Tramwaj został zabrany i wtedy zaczęły się problemy. Firma, która miała go wyremontować, nie poradziła sobie z zadaniem. Ratusz musiał stoczyć sądową batalię, aby pojazd wrócił do Inowrocławia.

Tramwaj wrócił, ale podobno na lawecie, bez zamontowanych okien i drzwi oraz wielu innych elementów, o czym informowali internauci. Gdzie się teraz znajduje, nie wiadomo. – To poważne. Ten tramwaj wrócił do Inowrocławia zdewastowany, mamy prawo jako mieszkańcy dowiedzieć się, co się stało z naszym majątkiem – zauważa jeden z inowrocławskich społeczników Krzysztof Pietrzak. – Winię prezydenta, ponieważ on jest osobą, która miała wpływ na to, że ten tramwaj wyjechał jakoby do remontu, a został zdewastowany – dodaje.

Jak poinformowało nas Miasto Inowrocław, wagonik tramwajowy znajduje się w Inowrocławiu na terenie jednej ze spółek. „Wydział Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa czyni starania, aby zrealizowany został pierwotny zakres prac”– czytamy w otrzymanym od urzędu piśmie.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Nocna i nieodpowiedzialna przejażdżka nastolatków po Toruniu. Kierowali hulajnogami po alkoholu

Nocna i nieodpowiedzialna przejażdżka nastolatków po Toruniu. Kierowali hulajnogami po alkoholu

2025-07-30, 17:01
Wyciek nieznanej substancji na terenie jednej z inowrocławskich firm

Wyciek nieznanej substancji na terenie jednej z inowrocławskich firm

2025-07-30, 15:55
4-latka biegała boso po ulicy w Bydgoszczy. Ojciec przyznał, że wypił jedno piwo

4-latka biegała boso po ulicy w Bydgoszczy. Ojciec przyznał, że wypił jedno piwo

2025-07-30, 14:50
37-latek pędził przez Skoki Duże aż 120 kmh Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

37-latek pędził przez Skoki Duże aż 120 km/h! Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

2025-07-30, 14:15
77-latka mogła stracić prawie 40 tysięcy złotych. Taksówkarz zachował czujność, nie dopuścił do oszustwa

77-latka mogła stracić prawie 40 tysięcy złotych. Taksówkarz zachował czujność, nie dopuścił do oszustwa

2025-07-30, 13:16
40-latek z Torunia został porażony prądem podczas wyciągania kabli z Fortu. Pomogli mu strażnicy miejscy

40-latek z Torunia został porażony prądem podczas wyciągania kabli z Fortu. Pomogli mu strażnicy miejscy

2025-07-30, 12:28
Wraki aut zalegają w Grudziądzu Lewica ma pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych

Wraki aut zalegają w Grudziądzu? Lewica ma pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych

2025-07-30, 11:37
Za włowerami pierwszy miesiąc funkcjonowania. Urząd Miasta we Włocławku opublikował statystyki

Za „włowerami” pierwszy miesiąc funkcjonowania. Urząd Miasta we Włocławku opublikował statystyki

2025-07-30, 09:54
W tym skansenie każdy ma fach w ręku Wioska Ginących Zawodów to lekcja historii i przyjaźnie [zdjęcia]

W tym skansenie każdy ma fach w ręku! Wioska Ginących Zawodów to lekcja historii i przyjaźnie! [zdjęcia]

2025-07-30, 09:02
NIE nowotworom u dzieci. Zapisy na bezpłatne badania USG w Sicienku

„NIE nowotworom u dzieci”. Zapisy na bezpłatne badania USG w Sicienku

2025-07-30, 08:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę