Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Radni z Włocławka przegłosowali. Za wejście na letnie baseny trzeba płacić

Radni z Włocławka przegłosowali. Za wejście na letnie baseny trzeba płacić

2021-05-25, 16:18
Konfederacja przeciwko paszportom covidowym i szczepionkowej dyskryminacji

Konfederacja przeciwko paszportom covidowym i „szczepionkowej dyskryminacji”

2021-05-25, 15:45
Ulica Skorupki: wieczny plac budowy i wysypisko śmieci. Co na to deweloper

Ulica Skorupki: wieczny plac budowy i wysypisko śmieci. Co na to deweloper?

2021-05-25, 13:31
Cztery samorządy będą wspólnie budować obwodnicę Golubia - Dobrzynia

Cztery samorządy będą wspólnie budować obwodnicę Golubia - Dobrzynia

2021-05-25, 12:22
Majowe spotkanie dla mam - rozmowy nie tylko o pracy I relaks

Majowe spotkanie dla mam - rozmowy nie tylko o pracy! I relaks!

2021-05-25, 09:50
We wtorek (25.05.) rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Na początek język polski

We wtorek (25.05.) rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Na początek język polski

2021-05-25, 09:42
Skrzypce przed biblioteką, sowa blisko rynku. Inowrocław jest zielony [zdjęcia]

Skrzypce przed biblioteką, sowa blisko rynku. Inowrocław jest zielony [zdjęcia]

2021-05-25, 07:45
Kto zapłaci za oświetlenie Spółdzielnie rozważają skargę kasacyjną do NSA

Kto zapłaci za oświetlenie? Spółdzielnie rozważają skargę kasacyjną do NSA

2021-05-25, 06:52
41-latek z Nakła poszukiwany listem gończym został zatrzymany w Gdyni

41-latek z Nakła poszukiwany listem gończym został zatrzymany w Gdyni

2021-05-24, 19:52
W Toruniu będą strzelać do dzików. Są groźne, nie da się ich przegnać z miasta

W Toruniu będą strzelać do dzików. „Są groźne, nie da się ich przegnać z miasta”

2021-05-24, 19:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę