Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane [lista]

Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane? [lista]

2021-06-15, 07:50
Kolejne beczki z chemikaliami porzucone w lesie, tym razem w gm. Pakość

Kolejne beczki z chemikaliami porzucone w lesie, tym razem w gm. Pakość

2021-06-15, 06:45
Pierwszy mecz Polaków na Euro już za nami. Kibice nie zawiedli [wideo, zdjęcia]

Pierwszy mecz Polaków na Euro już za nami. Kibice nie zawiedli! [wideo, zdjęcia]

2021-06-14, 21:21
Wyniósł ze sklepu karton z whisky. Ktoś go rozpoznaje [wideo]

Wyniósł ze sklepu karton z whisky. Ktoś go rozpoznaje? [wideo]

2021-06-14, 21:00
Stłuczka na rogu Warszawskiej i Fredry. Jeden z kierowców uciekł [zdjęcia]

Stłuczka na rogu Warszawskiej i Fredry. Jeden z kierowców uciekł [zdjęcia]

2021-06-14, 20:01
Ciężarówki z nadwagą. Jedna wiozła frezarkę do asfaltu, druga szkło

Ciężarówki z nadwagą. Jedna wiozła frezarkę do asfaltu, druga szkło

2021-06-14, 18:20
Punkt szczepień na UTP dostał więcej dawek preparatu firmy Moderna

Punkt szczepień na UTP dostał więcej dawek preparatu firmy Moderna

2021-06-14, 15:10
Kosma Złotowski: Bez prawa weta, nie będzie Unii Europejskiej

Kosma Złotowski: Bez prawa weta, nie będzie Unii Europejskiej

2021-06-14, 14:30
Obwodnica sposobem na intensywny ruch w Lipnie. Kiedy zostanie zbudowana

Obwodnica sposobem na intensywny ruch w Lipnie. Kiedy zostanie zbudowana?

2021-06-14, 13:30
Eugeniusz Kłopotek: Chcę udowodnić ludziom, że oddając na mnie głos, podjęli dobrą decyzję

Eugeniusz Kłopotek: Chcę udowodnić ludziom, że oddając na mnie głos, podjęli dobrą decyzję

2021-06-14, 12:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę