Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem: w szpitalach głównie niezaszczepieni

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem: w szpitalach głównie niezaszczepieni

2021-10-29, 12:37
Wycie syren dla klimatu. Alarm ostatniej szansy [wideo]

Wycie syren dla klimatu. Alarm ostatniej szansy? [wideo]

2021-10-29, 11:30
W takim otoczeniu włocławski fajans będzie się prezentować genialnie

W takim otoczeniu włocławski fajans będzie się prezentować genialnie!

2021-10-29, 09:00
W inowrocławskiej pijalni wód tego dnia królowała nie woda, a dynia [wideo]

W inowrocławskiej pijalni wód tego dnia królowała nie woda, a dynia! [wideo]

2021-10-29, 07:00
Droga S5: odcinek Białe Błota - Szubin w weekend zostanie otwarty

Droga S5: odcinek Białe Błota - Szubin w weekend zostanie otwarty!

2021-10-28, 20:50
Pracownicy cywilni Policji domagają się podwyżki. W regionie pracuje ich ponad tysiąc

Pracownicy cywilni Policji domagają się podwyżki. W regionie pracuje ich ponad tysiąc

2021-10-28, 19:41
Zapowiada się straszny i mroczny wieczór na basenie Astorii w Bydgoszczy

Zapowiada się straszny i mroczny wieczór na basenie Astorii w Bydgoszczy!

2021-10-28, 17:40
W Świeciu pamiętają o Zbysławie Budzyńskim. Odbył się konkurs jego imienia

W Świeciu pamiętają o Zbysławie Budzyńskim. Odbył się konkurs jego imienia

2021-10-28, 16:26
W lesie pod Lubczą, niedaleko Więcborka odkryto zwłoki młodej kobiety

W lesie pod Lubczą, niedaleko Więcborka odkryto zwłoki młodej kobiety

2021-10-28, 16:07
Z łomem i kastetem napadł na księdza. Wcześniej włamał się do jednej z firm

Z łomem i kastetem napadł na księdza. Wcześniej włamał się do jednej z firm

2021-10-28, 13:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę