Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Darmowe testy na koronowirusa. Na razie w 9 aptekach w naszym regionie

Darmowe testy na koronowirusa. Na razie w 9 aptekach w naszym regionie

2022-01-27, 11:20
Sytuacja szpitala w Grudziądzu. Praca na granicy wydolności

Sytuacja szpitala w Grudziądzu. Praca na granicy wydolności?

2022-01-27, 09:40
Wiadukty WOŚP w Bydgoszczy, zdecydowała większość radnych

Wiadukty WOŚP w Bydgoszczy, zdecydowała większość radnych

2022-01-27, 08:50
Kolejna elewacja wyremontowana. Zadbano też o historyczne napisy

Kolejna elewacja wyremontowana. Zadbano też o historyczne napisy

2022-01-27, 07:58
Nowe mosty nad Brdą. Zbroją przyczółki, wkrótce budowa podpór

Nowe mosty nad Brdą. Zbroją przyczółki, wkrótce budowa podpór

2022-01-27, 06:56
Biuro posłów Prawa i Sprawiedliwości zdewastowane. Do czynu przyznaje się Strajk Kobiet

Biuro posłów Prawa i Sprawiedliwości zdewastowane. Do czynu przyznaje się Strajk Kobiet

2022-01-26, 22:24
Radni zdecydowali. Spółdzielnia Bydgoszczanka do likwidacji

Radni zdecydowali. Spółdzielnia „Bydgoszczanka” do likwidacji

2022-01-26, 20:10
Rządowe wsparcie na transport autobusowy w naszym regionie. W których gminach

Rządowe wsparcie na transport autobusowy w naszym regionie. W których gminach?

2022-01-26, 19:05
Wrócił ruch na most Uniwersytecki w Bydgoszczy To bardzo dobra wiadomość dla kierowców [wideo]

Wrócił ruch na most Uniwersytecki w Bydgoszczy! To bardzo dobra wiadomość dla kierowców! [wideo]

2022-01-26, 16:26
Sępólno Krajeńskie siódme w plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto

Sępólno Krajeńskie siódme w plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto

2022-01-26, 15:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę