Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Uczą, jak zrozumieć czworonoga z problemami. Szkoleniowy obóz w Borach Tucholskich

Uczą, jak zrozumieć czworonoga z problemami. Szkoleniowy obóz w Borach Tucholskich

2025-06-05, 15:03
Wojewoda zapowiada utworzenie nowego departamentu. Pokłosie afery wokół odpadów w Giebni

Wojewoda zapowiada utworzenie nowego departamentu. Pokłosie afery wokół odpadów w Giebni

2025-06-05, 14:28
Sprzątnięcie puszki jest początkiem troski o środowisko. Akcja Czysta Wisła w Toruniu [zdjęcia, wideo]

„Sprzątnięcie puszki jest początkiem troski o środowisko”. Akcja Czysta Wisła w Toruniu [zdjęcia, wideo]

2025-06-05, 13:39
Nietrzeźwa 39-latka wjechała w nasyp kolejowy koło Nakła. Przewoziła w aucie dwójkę dzieci

Nietrzeźwa 39-latka wjechała w nasyp kolejowy koło Nakła. Przewoziła w aucie dwójkę dzieci

2025-06-05, 12:43
46-latek prowadził motorower w Grudziądzu po alkoholu i złamał zakaz. Trafi prosto do więzienia

46-latek prowadził motorower w Grudziądzu po alkoholu i złamał zakaz. Trafi prosto do więzienia

2025-06-05, 11:04
Piotr Całbecki: Region jest ciekawą mozaiką różnych kultur ze spójną społecznością [Rozmowa Dnia]

Piotr Całbecki: Region jest ciekawą mozaiką różnych kultur ze spójną społecznością [Rozmowa Dnia]

2025-06-05, 09:12
Utrudnienia w Bydgoszczy. Tramwaj linii nr 1 wykoleił się na ulicy Nakielskiej [aktualizacja]

Utrudnienia w Bydgoszczy. Tramwaj linii nr 1 wykoleił się na ulicy Nakielskiej [aktualizacja]

2025-06-05, 09:02
28-latek unikał odsiadki za posiadanie narkotyków. Został złapany przez toruńskich policjantów

28-latek unikał odsiadki za posiadanie narkotyków. Został złapany przez toruńskich policjantów

2025-06-05, 08:42
Żywot wyborczych banerów wkrótce się kończy. Do końca miesiąca muszą wyjść z twarzą

Żywot wyborczych banerów wkrótce się kończy. Do końca miesiąca muszą „wyjść z twarzą"

2025-06-05, 07:55
Ręka rękę myje i problem z głowy Krótka lekcja higieny dla bydgoskich uczniów [zdjęcia]

Ręka rękę myje i problem z głowy! Krótka lekcja higieny dla bydgoskich uczniów [zdjęcia]

2025-06-05, 07:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę