Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Wampir z Zagłębia jest niewinny Toruńscy prawnicy wracają do procesu sprzed 50 lat [Rozmowa Dnia]

„Wampir z Zagłębia” jest niewinny? Toruńscy prawnicy wracają do procesu sprzed 50 lat [Rozmowa Dnia]

2025-06-16, 09:04
Nocna akcja toruńskich strażaków. Wyciągali samochód, który zaparkował w Wiśle [zdjęcia]

Nocna akcja toruńskich strażaków. Wyciągali samochód, który zaparkował w Wiśle [zdjęcia]

2025-06-16, 08:33
Tu odbierzesz pismo urzędowe o każdej porze dnia i nocy. Urzędomaty we Włocławku

Tu odbierzesz pismo urzędowe o każdej porze dnia i nocy. Urzędomaty we Włocławku

2025-06-16, 06:54
Protest po ataku obcokrajowca na 24-latkę w Toruniu. Kobieta walczy o życie w szpitalu

Protest po ataku obcokrajowca na 24-latkę w Toruniu. Kobieta walczy o życie w szpitalu

2025-06-15, 21:56
Blue Caf gwiazdą Lata w rytmie PiK-a. Nasza wakacyjna trasa zawita do Chełmna

Blue Café gwiazdą „Lata w rytmie PiK-a". Nasza wakacyjna trasa zawita do Chełmna!

2025-06-15, 18:45
Budowa S10 idzie zgodnie z planem. Wojewoda: Nową drogą pojedziemy w 2027 roku

Budowa S10 idzie zgodnie z planem. Wojewoda: Nową drogą pojedziemy w 2027 roku

2025-06-15, 17:30
Wielki Wyścig Butelkowy wystartował Wzięła w nim udział ekipa Polskiego Radia PiK [zdjęcia]

Wielki Wyścig Butelkowy wystartował! Wzięła w nim udział ekipa Polskiego Radia PiK [zdjęcia]

2025-06-15, 15:57
Wojenne pamiętniki stały się kanwą gry. Archiwum Państwowe prezentuje historyczną planszówkę

Wojenne pamiętniki stały się kanwą gry. Archiwum Państwowe prezentuje historyczną planszówkę

2025-06-15, 15:11
Ranny motocyklista w Bydgoszczy, karambol pod Toruniem. Wypadki w regionie

Ranny motocyklista w Bydgoszczy, karambol pod Toruniem. Wypadki w regionie

2025-06-15, 13:49
W Toruniu kobiety ogarnęła mania szydełkowania i dziergania. To ich dzień w kalendarzu [zdjęcia]

W Toruniu kobiety ogarnęła mania szydełkowania i dziergania. To ich dzień w kalendarzu! [zdjęcia]

2025-06-15, 12:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę