Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Operacja: komunikacja. Toruń zlecił badania transportu publicznego. Będą jeździć, liczyć, mierzyć

Operacja: komunikacja. Toruń zlecił badania transportu publicznego. Będą jeździć, liczyć, mierzyć

2025-06-17, 07:55
Są przeciw wiatrakom w gminie Dąbrowa Biskupia. Skarżą się, że nie wiedzieli o tych planach

Są przeciw wiatrakom w gminie Dąbrowa Biskupia. Skarżą się, że nie wiedzieli o tych planach

2025-06-17, 07:00
Więcej opiekunów z organizacji pozarządowych. Ministerstwo promuje nowy program

Więcej opiekunów z organizacji pozarządowych. Ministerstwo promuje nowy program

2025-06-16, 19:26
Wojskowy krwiobus pod siedzibą bydgoskiej Straży Miejskiej. Finał Ponad 11 litrów krwi

Wojskowy krwiobus pod siedzibą bydgoskiej Straży Miejskiej. Finał? Ponad 11 litrów krwi

2025-06-16, 17:41
Biblioteka na bydgoskim Szwederowie rozpoczyna nowy rozdział swojego życia

Biblioteka na bydgoskim Szwederowie rozpoczyna nowy rozdział swojego życia

2025-06-16, 17:00
Byli funkcjonariusze Służby Więziennej przed sądem. Oskarża prokurator bydgoskiego IPN

Byli funkcjonariusze Służby Więziennej przed sądem. Oskarża prokurator bydgoskiego IPN

2025-06-16, 16:15
Do Opola nie dojechał. Piosenkarz Ryszard R. z zarzutem prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości

Do Opola nie dojechał. Piosenkarz Ryszard R. z zarzutem prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości

2025-06-16, 16:11
Norbi w Płużnicy, Blue Caf w Chełmnie Gorący weekend, Lato w rytmie PiK-a rozkręca się

Norbi w Płużnicy, Blue Café w Chełmnie! Gorący weekend, „Lato w rytmie PiK-a” rozkręca się

2025-06-16, 15:25
Pijany jeździł hulajnogą elektryczną po Toruniu. Takiego mandatu się nie spodziewał

Pijany jeździł hulajnogą elektryczną po Toruniu. Takiego mandatu się nie spodziewał!

2025-06-16, 14:41
Śmigłowce AH-64D Apache dotrą we wtorek do Inowrocławia. Odbierze je wicepremier

Śmigłowce AH-64D Apache dotrą we wtorek do Inowrocławia. Odbierze je wicepremier

2025-06-16, 13:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę