Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Podziel się krwią Akcja Szlakiem ośmiu kropli nadziei w Nowej Wsi Wielkiej

Podziel się krwią! Akcja „Szlakiem ośmiu kropli nadziei” w Nowej Wsi Wielkiej

2025-06-18, 12:00
Pożar składowiska odpadów w Inowrocławiu. Na miejscu osiem zastępów straży pożarnej

Pożar składowiska odpadów w Inowrocławiu. Na miejscu osiem zastępów straży pożarnej

2025-06-18, 11:16
Ryszard Rynkowski po zarzucie prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości: Zawiodłem wielu z was

Ryszard Rynkowski po zarzucie prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości: Zawiodłem wielu z was

2025-06-18, 10:15
Konkurs, pt. Mój ojciec  dobrze być razem. Dzieci napisały, jak ważny jest dla nich tata

Konkurs, pt. „Mój ojciec – dobrze być razem”. Dzieci napisały, jak ważny jest dla nich tata

2025-06-18, 07:49
Wcześniaki by się pod tym podpisały Ta petycja powstała z pilnej potrzeby bliskości [link]

Wcześniaki by się pod tym podpisały! Ta petycja powstała z pilnej potrzeby bliskości [link]

2025-06-18, 07:00
Prezydent Włocławka zdobył absolutorium. Opozycja z PiS: Papier wszystko przyjmie

Prezydent Włocławka zdobył absolutorium. Opozycja z PiS: Papier wszystko przyjmie

2025-06-17, 20:51
Oto bydgoskie Drzewo Roku. Wzrastało nad kanałem, a teraz żyje na rondzie [zdjęcia]

Oto bydgoskie Drzewo Roku. Wzrastało nad kanałem, a teraz żyje na rondzie [zdjęcia]

2025-06-17, 19:28
Za tą bramą zaczynały się: zniewolenie, tortury i śmierć. Bydgoszcz uczciła ofiary represji [zdjęcia]

Za tą bramą zaczynały się: zniewolenie, tortury i śmierć. Bydgoszcz uczciła ofiary represji [zdjęcia]

2025-06-17, 18:39
Fundacja Makowo wyremontowała pokoje czwórce rodzeństwa. Znany raper na otwarciu [zdjęcia]

Fundacja Makowo wyremontowała pokoje czwórce rodzeństwa. Znany raper na otwarciu [zdjęcia]

2025-06-17, 17:50
Terytorialsi uczyli, jak pomóc rannemu. Edukacja z wojskiem w Bydgoszczy

Terytorialsi uczyli, jak pomóc rannemu. „Edukacja z wojskiem” w Bydgoszczy

2025-06-17, 17:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę