Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Lato w rytmie PiK-a zawitało do Chełmna Wieczór zwieńczył koncert Blue Caf [zdjęcia]

„Lato w rytmie PiK-a” zawitało do Chełmna! Wieczór zwieńczył koncert Blue Café [zdjęcia]

2025-06-22, 16:02
O włos od tragedii w Toruniu Służby wyciągnęły z Wisły 24-latkę. Chciała popływać po alkoholu

O włos od tragedii w Toruniu! Służby wyciągnęły z Wisły 24-latkę. Chciała popływać po alkoholu

2025-06-22, 14:22
Dbają o każdy detal, a ocena trwa nawet godzinę Modelarze prezentują prace w Inowrocławiu

Dbają o każdy detal, a ocena trwa nawet godzinę! Modelarze prezentują prace w Inowrocławiu

2025-06-22, 09:44
Jadwiga Andegaweńska ukoronowana w Inowrocławiu Inscenizacja i Jarmark Kujawski

Jadwiga Andegaweńska ukoronowana w Inowrocławiu! Inscenizacja i Jarmark Kujawski

2025-06-21, 21:14
Toruń świętuje nad Wisłą Wielka biesiada na Bulwarze Filadelfijskim

Toruń świętuje nad Wisłą! Wielka biesiada na Bulwarze Filadelfijskim

2025-06-21, 20:19
Rywalizacja na jeziorze Deczno. Zawodnicy z całego kraju w wyścigach smoczych łodzi

Rywalizacja na jeziorze Deczno. Zawodnicy z całego kraju w wyścigach smoczych łodzi

2025-06-21, 19:50
Pożar poszycia leśnego w podtoruńskich Łazach. W akcji siedem zastępów straży pożarnej

Pożar poszycia leśnego w podtoruńskich Łazach. W akcji siedem zastępów straży pożarnej

2025-06-21, 19:10
Śmiertelny wypadek pod Włocławkiem. W zderzeniu z samochodem zginął motocyklista

Śmiertelny wypadek pod Włocławkiem. W zderzeniu z samochodem zginął motocyklista

2025-06-21, 17:45
Gwiazdą wieczoru był Norbi Lato w rytmie PiK-a tym razem w Płużnicy [zdjęcia, aktualizacja]

Gwiazdą wieczoru był Norbi! „Lato w rytmie PiK-a” tym razem w Płużnicy [zdjęcia, aktualizacja]

2025-06-21, 16:33
Chrzest, przemówienia, modlitwa. Świadkowie Jehowy na regionalnym kongresie w Toruniu

Chrzest, przemówienia, modlitwa. Świadkowie Jehowy na regionalnym kongresie w Toruniu

2025-06-21, 15:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę