Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Protestowali przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Marsz dla Bezpieczeństwa w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo]

Protestowali przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Marsz dla Bezpieczeństwa w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo]

2025-06-28, 21:00
Wakacyjny przewodnik po regionie. Odwiedzamy atrakcyjne i intrygujące miejsca

„Wakacyjny przewodnik po regionie”. Odwiedzamy atrakcyjne i intrygujące miejsca

2025-06-28, 19:47
Wiceminister sprawiedliwości dziękuje adwokatom za ich postawę. Zjazd w Bydgoszczy

Wiceminister sprawiedliwości dziękuje adwokatom za ich postawę. Zjazd w Bydgoszczy

2025-06-28, 18:53
Wysokie mandaty i odholowane samochody. Chcieli się ścigać, zatrzymali ich policjanci [wideo, zdjęcia]

Wysokie mandaty i odholowane samochody. Chcieli się ścigać, zatrzymali ich policjanci [wideo, zdjęcia]

2025-06-28, 15:50
Paliła się hala produkcyjna w Grudziądzu, gdzie wytwarzany jest pellet. Ogień już opanowany

Paliła się hala produkcyjna w Grudziądzu, gdzie wytwarzany jest pellet. Ogień już opanowany

2025-06-28, 14:19
Jest oszczędna i ekologiczna. Zakończyła się modernizacja toruńskiej oczyszczalni ścieków

Jest oszczędna i ekologiczna. Zakończyła się modernizacja toruńskiej oczyszczalni ścieków

2025-06-28, 09:22
Podpalił szmatkę nasączoną paliwem. Zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru dla Pawła P.

Podpalił szmatkę nasączoną paliwem. Zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru dla Pawła P.

2025-06-27, 21:00
Zmarł 52-letni motocyklista, który tydzień temu zderzył się z samochodem pod Świeciem

Zmarł 52-letni motocyklista, który tydzień temu zderzył się z samochodem pod Świeciem

2025-06-27, 20:01
Była wicedyrektorką MOPS-u. Teraz Agnieszka Chmielewska poprowadzi DPS we Włocławku

Była wicedyrektorką MOPS-u. Teraz Agnieszka Chmielewska poprowadzi DPS we Włocławku

2025-06-27, 18:05
Podręczniki poszły w kąt. Czas na wspomnienia i odpoczynek Koniec roku szkolnego w Żninie

Podręczniki poszły w kąt. Czas na wspomnienia i odpoczynek! Koniec roku szkolnego w Żninie

2025-06-27, 15:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę