Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Zapowiada się upalny poniedziałek. IMGW ostrzega: nawet do 32 stopni Celsjusza

Zapowiada się upalny poniedziałek. IMGW ostrzega: nawet do 32 stopni Celsjusza

2025-07-20, 23:03
Dachowanie na A1 w Dąbrówce w powiecie wąbrzeskim. Jedna osoba w szpitalu

Dachowanie na A1 w Dąbrówce w powiecie wąbrzeskim. Jedna osoba w szpitalu

2025-07-20, 20:09
Bydgoscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Przeszli ponad 300 kilometrów

Bydgoscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Przeszli ponad 300 kilometrów

2025-07-20, 18:13
Zwłoki mężczyzny nad Wisłą w Ciechocinku. Policja ustala jego tożsamość [aktualizacja]

Zwłoki mężczyzny nad Wisłą w Ciechocinku. Policja ustala jego tożsamość [aktualizacja]

2025-07-20, 17:34
Można zdrowo zjeść, a przy okazji się przebadać. Ekologiczny Jarmark w Brodnicy

Można zdrowo zjeść, a przy okazji się przebadać. Ekologiczny Jarmark w Brodnicy

2025-07-20, 17:13
Pożar w Grudziądzu. Restauracja uratowana, spłonęło pomieszczenie techniczne

Pożar w Grudziądzu. Restauracja uratowana, spłonęło pomieszczenie techniczne

2025-07-20, 15:08
Na hulajnodze zderzyli się z autem w Bydgoszczy. Jechali we dwoje, bez kasków

Na hulajnodze zderzyli się z autem w Bydgoszczy. Jechali we dwoje, bez kasków

2025-07-20, 14:29
Zostali turystami w swoim mieście. Bydgoszczanie odkrywali Dworcową na nowo

Zostali turystami w swoim mieście. Bydgoszczanie odkrywali Dworcową na nowo

2025-07-20, 12:58
Nad wodą przydaje się kajak, łódka, wędka, ale jeszcze bardziej aplikacja Ratunek

Nad wodą przydaje się kajak, łódka, wędka, ale jeszcze bardziej aplikacja „Ratunek!

2025-07-20, 09:39
Pod Toruniem nakisili tyle ogórków, że zmieszczą się w księdze rekordów Polski [zdjęcia]

Pod Toruniem nakisili tyle ogórków, że zmieszczą się w księdze rekordów Polski! [zdjęcia]

2025-07-19, 19:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę