Wizje w dźwięku

fot. freeimages.com fot. freeimages.com

Audycja przybliża sztukę radiowego słuchowiska. Po jej przykłady sięgamy czerpiąc zarówno ze zbiorów powstałych w naszym radiu, jak również przygotowanych przez inne rozgłośnie.

Współczesne słuchowisko wykorzystuje nie tylko formy literackie, ale z sukcesem łączy także fikcję z nagraniami dokumentalnymi. Jeśli doda się do tego świetne aktorstwo, bogaty świat dźwięków, interesujące pomysły reżysera i realizatora, a także ciekawą oprawę muzyczną - otrzymamy dzieło sztuki radiowej, które pobudzi naszą wyobraźnię i zapewni nam ucztę duchową.


27 marca 2023

Mirosław Baka w trakcie rejestracji słuchowiska „Sidła”. Fot. rdc.pl Mirosław Baka w trakcie rejestracji słuchowiska „Sidła”. Fot. rdc.pl

W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” przedstawimy dwa kolejne odcinki radiowego serialu kryminalnego pt. „Sidła”, opartego na powieści Grażyny Bacewicz pod tym samym tytułem. Akcja utworu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych: pochodzący z Francji inspektor Decise prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania córki wpływowego obywatela amerykańskiego miasteczka. Tropy, którymi podąży, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic rodziny Hadów. Kto wpadnie w sidła? Następna ofiara, morderca czy detektyw?. W radiowej adaptacji utworu wystąpią wybitni polscy aktorzy, m.in. Bartłomiej Topa czy Mirosław Baka.

27 lutego 2023

Bartłomiej Topa i Marta Lipińska w trakcie rejestracji słuchowiska „Sidła”. Fot. rdc.pl Bartłomiej Topa i Marta Lipińska w trakcie rejestracji słuchowiska „Sidła”. Fot. rdc.pl

W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” przedstawiliśmy dwa z pięciu odcinków serialu kryminalnego Grażyny Bacewicz pt. „Sidła”, w adaptacji i reżyserii Aleksandry Głogowskiej, przygotowanego przez „Radio dla Ciebie”. „Sidła”, których akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, to powieść utrzymana w duchu takich mistrzów gatunku, jak Agatha Christie czy Georges Simenon. Zamordowana zostaje córka wpływowego mieszkańca amerykańskiego miasteczka. Pochodzący z Francji inspektor Decise prowadzi śledztwo... Wśród aktorów, występujących w słuchowisku znaleźli się m.in. Marta Lipińska, Bartłomiej Topa czy Mirosław Baka. Kolejne dwa odcinki za miesiąc w „Radiowym Teatrze Wyobraźni”. Zaprasza Ewa Dąbska.

fot. freeimages.com fot. freeimages.com

W ostatni poniedziałek miesiąca
od godz. 20.05 do godz. 21.00
do Radiowego Teatru Wyobraźni
Polskiego Radia PiK zaprasza

Ewa Dąbska

Ewa Dąbska Ewa Dąbska

Zapraszam do kontaktu
pod adresami:

"Radiowy Teatr Wyobraźni"
Polskie Radio PiK,
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz

e-mail:
ewadabska@radiopik.pl