Sobota, 13 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » PiKtogramy » Z archiwum audycji... » Legendy Pomorza i Kujaw
2017-02-20, 12:20 Ewa Dąbrowska

Legendy Pomorza i Kujaw

Cykl dotyczący tajemnic regionu. Świat zaklęć, tajemnych labiryntów, bezwzględnych władców, ukrytych skarbów, przeklętych miejsc w niezwykłych opowieściach, zebranych przez historyk Małgorzatę Jarocińską.

Oprócz baśni i legend Pomorza i Kujaw, również o historii regionu, zabytkach, imprezach kulturalnych, życiu i dorobku mieszkańców miast, miasteczek i wsi.

Szlakiem ciekawych miejsc w regionie oraz legend z nimi związanych, zainteresowanych Słuchaczy prowadzą: Małgorzata Jarocińska - historyk z pasją i Ewa Dąbrowska.

24 grudnia 2018 - Stopka

Legenda pt. "Skąd się wzięła nazwa Stopka" na podstawie publikacji "Diabelski młyn i inne legendy okolic Koronowa" Tadeusza Multańskiego.
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw - Stopka

17 grudnia 2018 - Szubin (powtórka)

Legenda dotycząca herbu Szubina na podstawie publikacji "Legendy Pałuckie" Feliksa Malinowskiego.
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw - Szubin

10 grudnia 2018 - Srebrnica

Legenda "Skąd się wzięła nazwa Srebrnica" na postawie publikacji "Diabelski młyn i inne legendy okolic Koronowa" Tadeusza Multańskiego.
Polskie Radio PiK - legendy Pomorza i Kujaw - Srebrnica

3 grudnia 2018

Legenda "O tajemniczej Pani z pałacu sypniewskiego" na podstawie publikacji "Legendy i podania Krajny i Pojezierza Wałeckiego" Beaty Stankiewicz.
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw - Sypniewo

26 listopada 2018

Legenda pt. "Skąd się wzięła nazwa Skarbiewo" na podstawie publikacji "Diabelski młyn i inne legendy z okolic Koronowa" Tadeusza Multańskiego.

19 listopada 2018

Legenda pt. "Jaką tajemnicę kryje w sobie dąb w Reczu" na podstawie publikacji Feliksa Malinowskiego pt. "Legendy Pałuckie".
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw z 19.11.2018

12 listopada 2018

Legenda pt."Skąd się wzięła nazwa Suchorączek" na podstawie publikacji "Legendy i podania Krajny i Pojezierza Wałeckiego" Beaty Stankiewicz.

5 listopada 2018

Legenda pt. "Jak król Kazimierz Wielki Sępólnu prawa miejskie nadał" na podstawie publikacji Mariusza Niemyckiego pt. "O złotym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego".
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw - Sępólno Krajeńskie

29 października 2018

Legenda pt. "O poszukiwaniu skarbu, upiorze gajowego Franciszka i o Adamie Mickiewiczu" na podstawie publikacji Anny Sergott pt. "Legendy Krajny Nakielskiej".

22 października 2018

Legenda pt. "Skąd się wzięła nazwa osady Rzym" na podstawie publikacji "Legendy Pałuckie" Feliksa Malinowskiego.
Polskie Radio PiK - Legendy Pomorza i Kujaw - Osada Rzym
1234567