Szczątki kilkunastu płodów znaleziono na terenie prywatnej posesji pod Rzeszowem.
W miejscowości Lutoryż pod Rzeszowem odkryto zakopane w ziemi szczątki nienarodzonych dzieci. Podkarpaccy policjanci przeszukali teren po zgłoszeniu od pracownika budowy nowego osiedla domów jednorodzinnych.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański mówił w Polskim Radiu 24, że trwają czynności służb i za wcześnie, by ujawnić dalsze szczegóły.
- Są na razie domysły i pierwsze informacje, kto był poprzednim właścicielem tej działki. Wskazania sąsiadów i pierwsze ustalenia wskazują na patomorfologa, który być może dokonywał tych rzeczy. Trwają ustalenia, sprawa jest rozwojowa i bardzo bulwersująca - powiedział Tomasz Szymański.
Wiceszef MSWiA podkreślił, że konieczne będzie szczegółowe zbadanie terenu.
- Na pewno dalsze badania techników kryminalistycznych policji i przeszukanie szerszego terenu. Sprawdzenie odpowiednimi metodami badawczymi czasu pochodzenia tych szczątków - wyjaśnił Tomasz Szymański.
W piątek (12.06) spodziewany jest oficjalny komunikat policji w tej sprawie. Prokuratura na razie nie komentuje sprawy.