Ruszyła budowa lodowiska w Inowrocławiu. Nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy
W Inowrocławiu oficjalnie ruszyła budowa długo oczekiwanej inwestycji - lodowiska. Obiekt powstanie na boisku Szkoły Podstawowej nr 5. W poniedziałek nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy.
- To wielofunkcyjny obiekt sportowy - będzie to rolkowisko, wrotkowisko, a zimą lodowisko - informuje prezydent Inowrocławia Arkadiusz Fajok. - Latem ma spełniać wiele funkcji. Może służyć do piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa czy gimnastyki - dodaje.
Powierzchnia tego obiektu będzie wynosiła 1562 metry kwadratowe, z czego część sportowa - ok. 900 metrów. - Będą także miejsca dla publiczności - około 104 - mówi Szymon Łepski, zastępca prezydenta miasta.
Koszt budowy lodowiska to blisko 8 milionów złotych. Ponad połowa tej sumy to dofiinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt będzie gotowy już w marcu przyszłego roku.