MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

2018-06-13, 21:17  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze reprezentacji Polski odbyli pierwszy trening w Soczi, gdzie zamieszkali na czas mistrzostw świata w Rosji. Rafał Kurzawa i Kamil Glik ćwiczyli indywidualnie. Zajęcia biało-czerwonych obserwowało około 200 fanów.

Trening był otwarty dla mediów i kibiców. Gospodarze obiektu „Sputnik-Sport” ograniczyli jednak możliwość wstępu. Wejście na obiekt było biletowane. Dla przedstawicieli mediów przeznaczono 98 wejściówek.

Zajęcia miały luźny charakter. Zawodnicy głównie bawili się piłką, lub grali w tzw. dziada. Glik i Kurzawa biegali wokół boiska. „Malcziki w różowych koszulkach są fajni” – rzuciła kobieta, która przechodziła obok boiska.

Na trybunach zasiadło wielu kibiców z Azji oraz Rosji. Najbardziej zainteresowani byli Robertem Lewandowskim. 12-letni chłopiec wywiesił baner z napisem w języku angielskim: „Lewandowski, daj mi swoją koszulkę”.

Fani mogli podejść do barierki oddzielającej trybuny od boiska dopiero po zakończeniu treningu. Kapitan reprezentacji Polski w asyście ochroniarzy po zajęciach najdłużej przebywał z fanami, którym cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. W tym czasie Maciej Rybus, Karol Linetty i dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan strzelali na bramkę, której bronił Bartosz Białkowski.

Przez cały czas wokół boiska biegał Glik, który na zgrupowaniu w Arłamowie doznał kontuzji barku. Pierwotnie wydawało się, że obrońca AS Monaco nie poleci do Rosji. Jednak po szczegółowych badaniach w Nicei okazało się, że za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów z zespołem.

„Kamil to odpowiedzialny facet i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie mógł grać, to będzie musiał być szczery. Dobrze sobie radził z trudnościami na boisku i wychodził obronną ręką. Fajnie, że jest z nami, bo jest ważny dla nas również poza boiskiem” – przyznał Łukasz Piszczek.

Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Z Soczi Marcin Cholewiński (PAP)

piłka nożna

Sport

Vuelta a Espana 2019 - Kuss wygrał etap, Majka odrabia straty do Quintany

Vuelta a Espana 2019 - Kuss wygrał etap, Majka odrabia straty do Quintany

2019-09-08, 21:00
ME siatkarek 2019 - Włoszki zdecydowanie lepsze. Polki bez medalu, ale i tak wielkie brawa dla nich

ME siatkarek 2019 - Włoszki zdecydowanie lepsze. Polki bez medalu, ale i tak wielkie brawa dla nich!

2019-09-08, 19:17
Nie tak to miało wyglądać Zooleszcz Polonia rozgromiona w Poznaniu

Nie tak to miało wyglądać! Zooleszcz Polonia rozgromiona w Poznaniu!

2019-09-08, 17:45
MŚ koszykarzy 2019 - Argentyna rozbiła Polskę Znamy ćwierćfinałowego rywala Biało-Czerwonych

MŚ koszykarzy 2019 - Argentyna rozbiła Polskę! Znamy ćwierćfinałowego rywala Biało-Czerwonych!

2019-09-08, 17:18
Zooleszcz Polonia Bydgoszcz zaczyna finał 2. ligi żużlowej Transmisja w Polskim Radiu PiK

Zooleszcz Polonia Bydgoszcz zaczyna finał 2. ligi żużlowej! Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2019-09-08, 10:15
Superliga hokeja na trawie - bez niespodzianek na inaugurację. Triumf Pomorzanina Toruń

Superliga hokeja na trawie - bez niespodzianek na inaugurację. Triumf Pomorzanina Toruń

2019-09-08, 09:00
Kapitalny Bartosz Zmarzlik Polak wygrał w Danii i jest o krok od tytułu mistrza świata

Kapitalny Bartosz Zmarzlik! Polak wygrał w Danii i jest o krok od tytułu mistrza świata!

2019-09-07, 22:16
ME siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale wielki finał nie dla nich. Biało-Czerwone zagrają o brąz

ME siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale wielki finał nie dla nich. Biało-Czerwone zagrają o brąz

2019-09-07, 21:20
Vuelta a Espana 2019 - Bennett wygrał etap, kraksa w końcówce

Vuelta a Espana 2019 - Bennett wygrał etap, kraksa w końcówce

2019-09-07, 18:56
El. ME 2020 - Jerzy Brzęczek: Przegraliśmy zasłużenie

El. ME 2020 - Jerzy Brzęczek: Przegraliśmy zasłużenie

2019-09-07, 14:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę