Liga Narodów siatkarek - Mędrzyk: wszystko co dobre zaczęło się od zagrywki

2018-06-07, 06:17  Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski
Na zdjęciu Natalia Mędrzyk (w czerwonej koszulce) próbuje przebić piłkę przez niemiecki blok. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Na zdjęciu Natalia Mędrzyk (w czerwonej koszulce) próbuje przebić piłkę przez niemiecki blok. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Po meczu Polska - Niemcy (3:1) w turnieju siatkarskiej Ligi Narodów w Bydgoszczy powiedzieli:

Jacek Nawrocki (trener reprezentacji Polski): "Takie imponujące zwycięstwo nie zdarza się zbyt często. Cieszę się, że dzisiejszą wygraną przypieczętowaliśmy udział polskiej siatkówki w elicie w przyszłym sezonie. To dla nas bardzo ważne. Może dla niektórych dzisiaj to oczywiste, ale przed rozpoczęciem tej edycji rozgrywek wcale to takie jasne nie było. Dziewczyny zagrały kapitalne spotkanie. Wykorzystały słabe punkty Niemek - punktując zagrywką i blokiem. Znowu te elementy wychodzą na czoło w naszej grze. Ograć Niemcy nie zdarza się nam często. To wielkie święto".

Natalia Mędrzyk (przyjmująca reprezentacji Polski): "To chyba historyczny wynik seta (25:9), jeżeli chodzi o grę przeciwko Niemkom. Niezmiernie się cieszę, bo ten mecz na początku nie był łatwy. Miałyśmy sporo problemów - w przyjęciu i zagrywce, ale później to zaskoczyło. Dopóki nie odrzuciłyśmy Niemek od siatki, trudno było je zatrzymać. Wszystko co dobre zaczęło się od zagrywki. A blok? Bajka. Super jest wygrać w Polsce dwa mecze z rzędu. Jutro chcemy znów odnieść zwycięstwo w spotkaniu z Belgią i pokazać się tak, jak do tej pory".

Martyna Grajber (przyjmująca reprezentacji Polski): "Gdy prowadzi się tak wysoko w secie (18:1), to trzeba jeszcze więcej skupienia, bo nie takie piękne wyniki się przegrywało w damskiej siatkówce. Fajnie, że Niemki nie miały już później na nas pomysłu. Gdy tylko nie popełniałyśmy błędów, to wiedziałyśmy co robić na boisku. One szukały trudnych rozwiązań, ale my zawsze miałyśmy na nie lekarstwo. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Fajnie byłoby zakończyć te rozgrywki w pierwszej dziesiątce. Kolejne mecze mamy takie, że też możemy walczyć o wygrane".

Agnieszka Kąkolewska (kapitan reprezentacji Polski): "Ostatni set wynagrodził nam nawet przegraną jednej partii. Zagrałyśmy skupione, zmotywowane, agresywne i nie popełniałyśmy błędów. Nic - tylko się cieszyć. Od zagrywki wszystko się zaczyna. W bloku możemy bardzo dużo, ale wcześniej trzeba odrzucić rywalki od siatki. Mecz z Belgijkami wcale nie będzie łatwy. One mają w swoim składzie Kaję Grobelną i inne dobre zawodniczki, które będą chciały nam coś udowodnić. Ani na chwilę nie możemy się rozluźnić".

Bydgoszcz
siatkówka

Sport

Bieg w parku przemysłowym w Bydgoszczy Dlaczego nie

Bieg w parku przemysłowym w Bydgoszczy? Dlaczego nie?

2019-04-07, 14:11
1. liga siatkarek - Joker Świecie coraz bliżej złotego medalu

1. liga siatkarek - Joker Świecie coraz bliżej złotego medalu

2019-04-07, 09:19
Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

2019-04-07, 07:00
1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

2019-04-06, 20:19
Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

2019-04-06, 18:45
Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

2019-04-06, 11:00
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

2019-04-06, 09:19
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

2019-04-05, 22:27
Cel Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać

Cel? Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać!

2019-04-05, 19:22
Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

2019-04-05, 11:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę