Liga Narodów siatkarek - Mędrzyk: wszystko co dobre zaczęło się od zagrywki

2018-06-07, 06:17  Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski
Na zdjęciu Natalia Mędrzyk (w czerwonej koszulce) próbuje przebić piłkę przez niemiecki blok. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Na zdjęciu Natalia Mędrzyk (w czerwonej koszulce) próbuje przebić piłkę przez niemiecki blok. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Po meczu Polska - Niemcy (3:1) w turnieju siatkarskiej Ligi Narodów w Bydgoszczy powiedzieli:

Jacek Nawrocki (trener reprezentacji Polski): "Takie imponujące zwycięstwo nie zdarza się zbyt często. Cieszę się, że dzisiejszą wygraną przypieczętowaliśmy udział polskiej siatkówki w elicie w przyszłym sezonie. To dla nas bardzo ważne. Może dla niektórych dzisiaj to oczywiste, ale przed rozpoczęciem tej edycji rozgrywek wcale to takie jasne nie było. Dziewczyny zagrały kapitalne spotkanie. Wykorzystały słabe punkty Niemek - punktując zagrywką i blokiem. Znowu te elementy wychodzą na czoło w naszej grze. Ograć Niemcy nie zdarza się nam często. To wielkie święto".

Natalia Mędrzyk (przyjmująca reprezentacji Polski): "To chyba historyczny wynik seta (25:9), jeżeli chodzi o grę przeciwko Niemkom. Niezmiernie się cieszę, bo ten mecz na początku nie był łatwy. Miałyśmy sporo problemów - w przyjęciu i zagrywce, ale później to zaskoczyło. Dopóki nie odrzuciłyśmy Niemek od siatki, trudno było je zatrzymać. Wszystko co dobre zaczęło się od zagrywki. A blok? Bajka. Super jest wygrać w Polsce dwa mecze z rzędu. Jutro chcemy znów odnieść zwycięstwo w spotkaniu z Belgią i pokazać się tak, jak do tej pory".

Martyna Grajber (przyjmująca reprezentacji Polski): "Gdy prowadzi się tak wysoko w secie (18:1), to trzeba jeszcze więcej skupienia, bo nie takie piękne wyniki się przegrywało w damskiej siatkówce. Fajnie, że Niemki nie miały już później na nas pomysłu. Gdy tylko nie popełniałyśmy błędów, to wiedziałyśmy co robić na boisku. One szukały trudnych rozwiązań, ale my zawsze miałyśmy na nie lekarstwo. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Fajnie byłoby zakończyć te rozgrywki w pierwszej dziesiątce. Kolejne mecze mamy takie, że też możemy walczyć o wygrane".

Agnieszka Kąkolewska (kapitan reprezentacji Polski): "Ostatni set wynagrodził nam nawet przegraną jednej partii. Zagrałyśmy skupione, zmotywowane, agresywne i nie popełniałyśmy błędów. Nic - tylko się cieszyć. Od zagrywki wszystko się zaczyna. W bloku możemy bardzo dużo, ale wcześniej trzeba odrzucić rywalki od siatki. Mecz z Belgijkami wcale nie będzie łatwy. One mają w swoim składzie Kaję Grobelną i inne dobre zawodniczki, które będą chciały nam coś udowodnić. Ani na chwilę nie możemy się rozluźnić".

Bydgoszcz
siatkówka

Sport

Reprezentacja siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku

Reprezentacja siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku

2019-04-23, 18:14
W Rzeszowie Polska wygrała z Resztą Świata

W Rzeszowie Polska wygrała z Resztą Świata

2019-04-23, 08:00
Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

2019-04-22, 20:28
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

2019-04-21, 12:36
Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

2019-04-20, 18:34
Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

2019-04-20, 17:08
Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

2019-04-19, 17:16
Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

2019-04-19, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

2019-04-18, 10:00
Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

2019-04-18, 09:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę