Liga Mistrzów FIBA - Stelmet odpadł z rozgrywek

2018-03-14, 09:01  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra odpadli z rywalizacji w Lidze Mistrzów FIBA. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału przegrali we Francji z AS Monaco 60:90 (21:25, 10:25, 16:26, 13:14). W pierwszym meczu ulegli rywalom we własnej hali 82:84.

Nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego spotkania, gdy zielonogórzanie odrobili 23-punktowe straty do faworytów. Trzecia drużyna minionego sezonu LM zdominowała w trzech kwartach walkę na parkiecie, pokazując ile dzieli mistrza Polski od czołowej ekipy ligi francuskiej.

Tylko pierwsza kwarta była zacięta i wyrównana. Gospodarze, których z trybun wspierał sam książę Monako Albert II, mieli co prawda kilkupunktową przewagę (16:13, 21:13), ale Stelmet Enea odrobił straty. Pod koszem walczył Vladimir Dragicevic, a rzuty Przemysława Zamojskiego i Litwina Martynasa Geceviciusa (w całym spotkaniu cztery celne z sześciu prób) zza linii 6,75 m pozwoliły podopiecznym trenera Andreja Urlepa na zmniejszenie strat do dwóch punktów (23:21).

Bardzo dobry początek drugiej kwarty w wykonaniu koszykarzy z Monako, który dał im po 90 sekundach prowadzenie 29:21 był zapowiedzią ich dominacji w kolejnych minutach. Francuzi lepiej bronili, mieli przewagę pod tablicami (w całym meczu wygrali walkę o zbiórki 43:33). Wyprowadzali błyskawiczne kontrataki, na które mistrzowie Polski nie potrafili znaleźć żadnej recepty.

Po 20 minutach było 50:31 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie ich przewaga przekroczyła 30 pkt (69:38). Bezradni pod koszami byli środkowi Stelmetu - Dragicevic trafił dwa z siedmiu rzutów za dwa pkt, Boris Savovic jeden z siedmiu z tej strefy. Lepiej spisywali się obwodowi (47 procent rzutów za trzy - 9 z 19), ale przy naporze i agresywnej grze zawodników z księstwa, dopingowanych przez liczną publiczność, także i oni mieli niewiele do powiedzenia.

W ostatniej odsłonie po serii rzutów zza linii 6,75 m koszykarzy z Monako (Damjan Rudez, Luc Loubaki) francuski klub prowadził aż 88:50. Rywale mistrza Polski mieli aż 20 asyst podczas gdy zielonogórzanie tylko dziewięć. Bez formy był kapitan Łukasz Koszarek, który nie trafił żadnego z siedmiu rzutów z gry i miał tylko jedną asystę.

koszykówka

Sport

Iga Świątek słabsza od Coco Gauff podczas WTA Finals. Awans do półfinału zagrożone

Iga Świątek słabsza od Coco Gauff podczas WTA Finals. Awans do półfinału zagrożone

2024-11-05, 19:41
LN: Probierz odkrył karty na kolejne spotkania. Dwóch nastolatków po raz pierwszy na liście

LN: Probierz odkrył karty na kolejne spotkania. Dwóch nastolatków po raz pierwszy na liście

2024-11-05, 19:05
Dwóch graczy Anwilu w kadrze na najbliższe mecze. Wystąpią przed własną publicznością

Dwóch graczy Anwilu w kadrze na najbliższe mecze. Wystąpią przed własną publicznością?

2024-11-05, 16:07
Nie żyje Maciej Juhnke. Trener kajakarstwa w Zawiszy zmarł na zgrupowaniu

Nie żyje Maciej Juhnke. Trener kajakarstwa w Zawiszy zmarł na zgrupowaniu

2024-11-05, 15:14
Sokół Mogilno wciąż bez zwycięstwa w Tauron Lidze. Wywalczony punkt z rywalem w zasięgu

Sokół Mogilno wciąż bez zwycięstwa w Tauron Lidze. Wywalczony punkt z rywalem w zasięgu

2024-11-04, 23:37
W Grudziądzu odbędzie się piłkarskie święto. Olimpia podejmie w PP mistrza kraju

W Grudziądzu odbędzie się piłkarskie święto. Olimpia podejmie w PP mistrza kraju

2024-11-04, 18:41
Polacy zostali mistrzami świata w brydżu Dwa złote medale dla biało-czerwonych

Polacy zostali mistrzami świata w brydżu! Dwa złote medale dla „biało-czerwonych”

2024-11-04, 14:13
Wreszcie wygrane Gwiazda i Energa pokonują swoich rywali

Wreszcie wygrane! Gwiazda i Energa pokonują swoich rywali

2024-11-03, 21:04
Zwycięski weekend w koszykówce. Astoria i Noteć wygrały swoje mecze

Zwycięski weekend w koszykówce. Astoria i Noteć wygrały swoje mecze

2024-11-03, 20:41
Porażka debla w finale WTA 250. Piter przegrywa po zaciętym meczu

Porażka debla w finale WTA 250. Piter przegrywa po zaciętym meczu

2024-11-03, 18:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę