1. liga piłkarska – z powodu mrozu trzy mecze raczej się nie odbędą

2018-02-27, 19:38  Polska Agencja Prasowa

Mróz komplikuje zaplanowaną na piątek i sobotę tegoroczną inaugurację 1. ligi piłkarskiej. Jak powiedział PAP szef Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski, mogą nie odbyć się co najmniej trzy mecze - w Chojnicach, Grudziądzu i Niepołomicach.

Utrzymujące się w kraju bardzo niskie temperatury torpedują rozgrywki piłkarskie. Wprawdzie w ekstraklasie wszystko na razie przebiega zgodnie z planem, ale mecze odbywają się przy niskiej frekwencji.

Więcej problemów jest w pierwszej lidze, która w najbliższy piątek wznawia rozgrywki po zimowej przerwie. Bardzo poważnie zagrożone są trzy spotkania 20. kolejki: Chojniczanka - Raków Częstochowa (piątek), Olimpia Grudziądz - Stal Mielec (sobota) i Puszcza Niepołomice - GKS Katowice (sobota).

"Mecze w Chojnicach, Grudziądzu i Niepołomicach prawdopodobnie się nie odbędą. Mówię o sytuacji na teraz, ostateczna decyzja zapadnie w środę przed południem" - powiedział PAP Łukasz Wachowski.

Jak dodał, zgodnie z planem powinny odbyć się spotkania Miedzi Legnica z Odrą Opole (piątek), Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec (sobota), Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stomilem Olsztyn (sobota) oraz Ruchu Chorzów z Druteksem Bytovią Bytów (niedziela).

Wątpliwości dotyczą jeszcze sobotnich spotkań GKS Tychy z Chrobrym Głogów oraz Górnika Łęczna z Wigrami Suwałki.

"Możliwość rozegrania meczu w Tychach oceniam 50 na 50. W środę odbędzie się tam wizytacja eksperta z Komisji Licencyjnej. Większe szanse są w Łęcznej. Tam raczej wszystko jest w porządku, ale jeszcze czekamy z decyzją" - dodał dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Jak przyznał, federacja nie planuje przełożenia całej kolejki.

"Niedługo są mecze reprezentacji narodowych, mógłby pojawić się problem z wolnymi terminami. Poza tym w weekend mróz ma być już mniejszy, około dwóch-trzech stopni poniżej zera" - zakończył Wachowski.

Maciej Białek (PAP)

Sport

Energa Basket Liga - Słodkie zwycięstwo. Twarde Pierniki pokonały Polski Cukier

Energa Basket Liga - Słodkie zwycięstwo. Twarde Pierniki pokonały Polski Cukier

2021-10-16, 14:08
Tauron 1. Liga - Pałac przegrywa z Developresem

Tauron 1. Liga - Pałac przegrywa z Developresem

2021-10-15, 22:26
Energa Basket Liga - Frąckiewicz w Anwilu Włocławek [wideo]

Energa Basket Liga - Frąckiewicz w Anwilu Włocławek [wideo]

2021-10-15, 17:31
Prezydent odznaczył arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudę Złotym Krzyżem Zasługi

Prezydent odznaczył arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudę Złotym Krzyżem Zasługi

2021-10-14, 19:25
Puchar Polski Siatkarzy - Anioły Toruń wygrywają z Treflem Lębork i lądują w trzeciej rundzie

Puchar Polski Siatkarzy - Anioły Toruń wygrywają z Treflem Lębork i lądują w trzeciej rundzie

2021-10-14, 13:44
Energa Basket Liga - Frasunkiewicz: Mamy zalążek drużyny i dużo pracy przed sobą

Energa Basket Liga - Frasunkiewicz: Mamy zalążek drużyny i dużo pracy przed sobą

2021-10-13, 15:32
Eliminacje MŚ 2022 - Ważna wygrana Polaków w Albanii i skandal na trybunach

Eliminacje MŚ 2022 - Ważna wygrana Polaków w Albanii i skandal na trybunach

2021-10-13, 09:34
Tauron Liga - Joker wraca bez punktów z Radomia

Tauron Liga - Joker wraca bez punktów z Radomia

2021-10-12, 14:10
Eliminacje MŚ 2022 - Sousa przed Albanią: to mecz o wszystko

Eliminacje MŚ 2022 - Sousa przed Albanią: to mecz o wszystko

2021-10-12, 09:56
Eliminacje MŚ 2022 - Glik: Albania zrobiła duży postęp

Eliminacje MŚ 2022 - Glik: Albania zrobiła duży postęp

2021-10-11, 20:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę