ME na żużlu - Gollob: obsada mocniejsza niż w Grand Prix

2015-06-17, 12:58  Polska Agencja Prasowa

Tomasz Gollob uważa, że obsada żużlowych mistrzostw Europy w tym sezonie jest dużo mocniejsza niż Grand Prix. "Zapowiada się fajne widowisko, ponieważ wystąpi ścisła czołówka" - powiedział PAP Gollob przed sobotnimi zawodami w Toruniu.

Indywidualne ME rozgrywane są w formule czterech turniejów. Inauguracyjna runda odbędzie się w najbliższą sobotę w Toruniu.

"Występ w tych zawodach jest dla mnie bardzo ważny i zrobię wszystko, aby dobrze się zaprezentować. Zależy mi, abym w każdym biegu pokazał się z dobrej strony. W tym roku mam większe szanse jak w poprzednich latach. Przede wszystkim zmiany związane z tłumikami są dla mnie bardzo pozytywne. Tłumiki przelotowe stwarzają większe możliwości w pokonywaniu łuków i wyprzedzaniu rywali. O to w żużlu chodzi. To jest moment, kiedy nasza dyscyplina powraca do tendencji z walką na torze, a nie tak jak ostatnio, kiedy o wszystkim decyduje start. To punkt zwrotny dla żużla" - powiedział Gollob, który otrzymał tzw. dziką kartę na cały cykl zawodów.

W cyklu ME 2015 wystąpi pięciu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej ubiegłorocznych mistrzostw - obrońca tytułu Rosjanin Emil Sajfutdinow, Duńczycy Peter Kildemand i Nicki Pedersen, Słowak Martin Vaculik oraz Janusz Kołodziej.

"Tegoroczna obsada jest bardzo mocna. Nie mam wątpliwości, że jest mocniejsza niż w Grand Prix. Wystąpi bowiem ścisła czołówka, więc zapowiada się fajne widowisko" - podkreślił.

W obecnym sezonie ligowym Gollob reprezentuje barwy beniaminka GKM Grudziądz. Poprzednie dwa lata występował w klubie z Torunia, gdzie w sobotę odbędą się zawody.

"Ten tor bardzo mi sprzyja. Przez dwa lata jeździłem w Toruniu. Mam stamtąd tak pozytywne wspomnienia, że jazda na tym torze sprawia mi wielką radość. Mam nadzieję, że w sobotę będzie mój wielki dzień i stworzymy fajne widowisko" - przekonywał Gollob.

Druga runda odbędzie się w niemieckim Landshut 11 lipca, a trzecia w szwedzkim mieście Kumnla 15 sierpnia.

"Na temat Landshut nie mogę powiedzieć zbyt wiele. Z tego co wiem tor znajduje się w Bawarii, na południu Niemiec. Wydaje mi się, że dwukrotnie tam startowałem i wyniki były przeciętne. Mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej i odczaruję ten tor" - ocenił mistrz świata z 2010 roku.

Finałowe zawody zaplanowane są w Ostrowie Wlkp. 19 września.

"To dobre miejsce na przeprowadzenie takich zawodów. Jest tam dobry tor i wspaniała publiczność, która będzie nam kibicować. Możemy obiecać, że stworzymy dobre widowisko" - zakończył Gollob.

Transmisja pierwszej eliminacji mistrzostw Europy w Toruniu rozpocznie się o godz. 19 w stacji Eurosport. (PAP)

żużel

Sport

Najlepszy strzelec Olimpii Grudziądz przechodzi do klubu piłkarskiej ekstraklasy

Najlepszy strzelec Olimpii Grudziądz przechodzi do klubu piłkarskiej ekstraklasy

2020-02-11, 19:41
Orlen Copernicus Cup 2020 - rekordy i narodziny gwiazdy

Orlen Copernicus Cup 2020 - rekordy i narodziny gwiazdy

2020-02-11, 18:45
Bydgoscy tenisiści stołowi wygrali derbowy mecz w Toruniu

Bydgoscy tenisiści stołowi wygrali derbowy mecz w Toruniu

2020-02-10, 20:20
Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarek w meczu ekstraklasy

Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarek w meczu ekstraklasy

2020-02-10, 19:08
Poznajcie plan naszych transmisji sportowych na najbliższy weekend

Poznajcie plan naszych transmisji sportowych na najbliższy weekend

2020-02-10, 09:46
Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy z Włocławka i Torunia [DŹWIĘK]

Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy z Włocławka i Torunia [DŹWIĘK]

2020-02-09, 23:39
Jest aż 8 punktów straty. Porażka bydgoskich siatkarzy z Będzinem

Jest aż 8 punktów straty. Porażka bydgoskich siatkarzy z Będzinem

2020-02-08, 23:42
Rekord świata w skoku o tyczce podczas Orlen Copernicus Cup w Toruniu [DŹWIĘK]

Rekord świata w skoku o tyczce podczas "Orlen Copernicus Cup" w Toruniu [DŹWIĘK]

2020-02-08, 20:45
Mityng Orlen Copernicus Cup - rekord Polski Święty-Ersetic na 400 m

Mityng Orlen Copernicus Cup - rekord Polski Święty-Ersetic na 400 m

2020-02-08, 20:18
Kamil Stoch trzeci na skoczni w niemieckim Willingen

Kamil Stoch trzeci na skoczni w niemieckim Willingen

2020-02-08, 18:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę