Ekstraklasa koszykarzy - klub z Torunia wykupił dziką kartę

2014-06-02, 18:55  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze pierwszoligowego zespołu Polski Cukier SIDEn Toruń zagrają w nowym sezonie w ekstraklasie. Klub z grodu Kopernika przyjął zaproszenie Tauron Basket Ligi do udziału w jej rozgrywkach.

Informację o wykupieniu przez toruński klub tak zwanej dzikiej karty przekazano w poniedziałek, na konferencji zorganizowanej w nowej hali, gdzie zespół będzie grać.

"Cieszymy się, że koszykarskie rozgrywki na najwyższym poziomie odbywać się będą w tak okazałym i nowoczesnym obiekcie jak nowa hala w Toruniu. Mam nadzieję, że spełnimy wymagania organizatorów, ale przede wszystkim oczekiwania kibiców" - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Drużynie prowadzonej w pierwszej lidze przez Grzegorza Sowińskiego nie udało się wywalczyć awansu na parkiecie, mimo że w rundzie zasadniczej była najlepsza. Klub posiadający najwyższy budżet w tej klasie rozgrywkowej nieoczekiwanie odpadł po pierwszej rundzie ćwierćfinałowej. Dzięki zaproszeniu władz Tauron Basket Ligi, to o czym marzono w Toruniu stało się faktem.

Zespół czekają spore zmiany. Najważniejszą z nich jest nowy właściciel, którym została firma Consus SA, będąca liderem na rynku ochrony klimatu. Teraz rozpoczyna się budowanie struktur całego klubu i to dosłownie. Zespół zyska nowego trenera, którego nazwisko ma być podane w środę 4 czerwca. Zajmie się on budowaniem składu, który - według nowych władz klubu - w pierwszym sezonie będzie miał za cel awans do fazy play off.

Toruński klub będzie drugim w województwie kujawsko-pomorskim, obok Anwilu Włocławek, grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej. (PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

Skoki narciarskie - Stoch najdalej w serii próbnej

2014-02-14, 20:43

Biathlon w Soczi - dwa medale Białorusinek, 10. miejsce Pałki

2014-02-14, 20:40

Kłopoty klubu sportowego z Kasiny Wielkiej

2014-02-14, 20:31

SGP – Gollob: zakaz łączenia występów z ME to skandal

2014-02-14, 20:28

Rozpoczyna się piłkarska wiosna

2014-02-14, 15:18

Skoki narciarskie w Soczi – Stoch: najlepsze jeszcze przede mną

2014-02-14, 01:35

Skoki narciarskie w Soczi – Żyła zastąpił w składzie Kubackiego

2014-02-14, 01:32

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował Justynie Kowalczyk

2014-02-14, 01:26

Biegi narciarskie w Soczi – Justyna Kowalczyk: wystartuję jeszcze trzy razy

2014-02-14, 01:22
Biegi narciarskie w Soczi  Justyna Kowalczyk otrzymała złoty medal

Biegi narciarskie w Soczi – Justyna Kowalczyk otrzymała złoty medal

2014-02-14, 01:06
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę