Piłkarski Puchar Polski: Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 0:3

2014-03-26, 21:53  Polska Agencja Prasowa
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zwyciężyli w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z drużyną Górnika Zabrze. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zwyciężyli w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z drużyną Górnika Zabrze. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zwyciężyli w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z drużyną Górnika Zabrze. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zwyciężyli w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z drużyną Górnika Zabrze. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Rewanżowy mecz ćwierćfinałowy: Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Kamil Drygas (35), 0:2 Bartosz Iwan (52-samobójcza), 0:3 Kamil Drygas (69).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Antoni Łukasiewicz, Bartosz Iwan.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 2 000.

Pierwszy mecz wygrał Zawisza 2:1 i awansował do półfinału.

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Maciej Mańka, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, Rafał Kosznik - Przemysław Oziębała (60. Paweł Olkowski), Radosław Sobolewski, Wojciech Łuczak, Prejuce Nakoulma, Łukasz Madej (73. Tomas Majtan) - Bartosz Iwan (73. Robert Jeż).

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael Pereira, Sebastian Ziajka (81. Damian Ciechanowski) - Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (79. Alvarinho), Kamil Drygas, Hermes , Piotr Petasz - Michał Masłowski (68. Jorge Kadu).

Trener gospodarzy Robert Warzycha (nie ma licencji, więc oficjalnie nie prowadzi zespołu) zabrał swoich zawodników przed meczem na film akcji "300: Początek imperium". Miało to pomóc w przygotowaniu mentalnym. Nie udało się, Górnik odpadł z pucharowej rywalizacji.

Wynik pierwszego spotkania w Bydgoszczy zmuszał zabrzan do zdobycia przynajmniej jednego gola, przy jednoczesnym braku strat. Piłkarze Górnika co prawda w pierwszych minutach ruszyli do przodu, ale efektów tej szarży nie było żadnych. Tymczasem goście spokojnie przetrwali napór i zaczęli sami nękać obronę rywali.

Kilka razy Górnik się wykaraskał z tarapatów, w 35. minucie nic już nie pomogło zespołowi trenera Warzychy. Obrońcy dali się ograć w szkolny sposób i Kamil Drygas bez problemu trafił do siatki.

Drugą połowę gospodarze zaczęli od zmarnowanej (pudło) przez Prejuce'a Nakoulmę sytuacji sam na z bydgoskim bramkarzem. Wydawało się, że Górnik wchodzi na wysokie obroty, a po kilku minutach cieszyli się przyjezdni. Po rzucie wolnym Piotra Petasza najwyżej do piłki wyskoczył Bartosz Iwan i głową... pokonał własnego bramkarza.

Zabrzanie walczyli o honorowego gola, blisko jego zdobycia był Łukasz Madej, tyle że trafił w słupek. Stadionowy zegar zatrzymał się jakby z wrażenia, a chwilę później ukarana została ponownie niefrasobliwość gospodarzy w defensywie.

Mecz mógł się skończyć wyższym zwycięstwem Zawiszy, gdyby Jorge Kadu trafił do bramki, mając przed sobą tylko Grzegorza Kasprzika.

W środowy wieczór zdecydowanie więcej powodów do radości dali zabrzańskim kibicom szczypiorniści, którzy pewnie pokonali Azoty Puławy w rozgrywanym równolegle meczu superligi. (PAP)

Bydgoszcz
piłka nożna

Sport

Artiom Łaguta zawodnikiem Sparty Wrocław

Artiom Łaguta zawodnikiem Sparty Wrocław

2020-11-05, 18:04
Kasprzak będzie jeździł w Grudziądzu

Kasprzak będzie jeździł w Grudziądzu

2020-11-05, 14:16
Drugi z Francuzów też zostaje w Abramczyk-Polonii

Drugi z Francuzów też zostaje w Abramczyk-Polonii

2020-11-05, 10:21
Bydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce

Bydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce

2020-11-04, 22:29
Anwil lepszy od Astorii w derby regionu

Anwil lepszy od Astorii w derby regionu

2020-11-04, 22:19
Brytyjczyk nowym żużlowcem zespołu z Torunia

Brytyjczyk nowym żużlowcem zespołu z Torunia

2020-11-04, 18:37
Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

2020-11-04, 08:34
Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2020-11-04, 08:24
Tomasz Gollob ma koronawirusa

Tomasz Gollob ma koronawirusa

2020-11-03, 18:57
Bracia Holderowie zostają w Toruniu

Bracia Holderowie zostają w Toruniu

2020-11-03, 18:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę