Roland Garros: Świątek w ćwierćfinale! Polka wróciła z „dalekiej podróży”

2025-06-01, 17:34  Redakcja
Iga Świątek awansowała do 1/4 finału Rolanda Garrosa/fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek awansowała do 1/4 finału Rolanda Garrosa/fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek awansowała do 1/4 finału French Open. W czwartej rundzie Polka pokonała Jelenę Rybakinę w trzech odsłonach. Kolejną rywalką raszynianki będzie Ukrainka Elina Switolina.

Świątek w niedzielę rozegrała jeden ze swoich najtrudniejszych meczów na kortach Rolanda Garrosa. To, że Rybakina postawiła jej twarde warunki, nie jest niespodzianką. Reprezentantka Kazachstanu pokonała Polkę w dwóch poprzednich spotkaniach na nawierzchni ziemnej.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób, który mógł zaniepokoić kibiców naszej tenisistki. Rybakina w pierwszym secie dominowała na korcie, nie pozostawiając przeciwniczce pola do manewru. Precyzyjne uderzenia, pewne serwisy i znakomita gra w defensywie Kazaszki sprawiły, że Świątek przegrała partię do jednego.

Druga odsłona przyniosła wyczekiwaną odmianę. Choć 26-latka zaczęła od prowadzenia 2:0, Polka szybko odzyskała rytm, poprawiła celność uderzeń i zaczęła grać bardziej ofensywnie. Konsekwentne budowanie przewagi pozwoliło jej na zwycięstwo w secie 6:3 i wyrównanie stanu rywalizacji.

Finałowa partia była pokazem tenisa klasy światowej. Zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę, utrzymując swoje podania. W kluczowym momencie Iga wykazała się większą odpornością psychiczną i skutecznością. Przełamanie w 11. gemie zapewniło jej możliwość serwowania na zwycięstwo, co wykorzystała przy drugiej piłce meczowej.

Awans do ćwierćfinału oznacza, że Polka zmierzy się teraz z Eliną Switoliną. Dotychczasowy bilans spotkań pomiędzy tymi zawodniczkami przemawia na korzyść „biało-czerwonej” – trzy zwycięstwa w czterech starciach. Ukrainka w czwartej rundzie wykazała się niezwykłą determinacją, eliminując Jasmine Paolini po zaciętym, trzysetowym boju.

Iga Świątek – Jelena Rybakina 2:1 (1:6, 6:3, 7:5)

Sport

WSG Bydgoszcz szóstą ekipą Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet

WSG Bydgoszcz szóstą ekipą Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet

2022-05-09, 17:45
Prezes Gwiazdy Bydgoszcz: Finał to wielki sukces [WYPOWIEDZI]

Prezes Gwiazdy Bydgoszcz: Finał to wielki sukces [WYPOWIEDZI]

2022-05-09, 16:20
BBTS Bielsko-Biała beniaminkiem PlusLigi [WYPOWIEDZI]

BBTS Bielsko-Biała beniaminkiem PlusLigi [WYPOWIEDZI]

2022-05-09, 14:54
W Kruszwicy wystartowały mistrzostwa Polski w szachach [RELACJA]

W Kruszwicy wystartowały mistrzostwa Polski w szachach [RELACJA]

2022-05-09, 10:48
Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski siatkarek

Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski siatkarek

2022-05-08, 22:48
Derby dla Apatora. Świetne ściganie w Grudziądzu

Derby dla Apatora. Świetne ściganie w Grudziądzu

2022-05-08, 21:31
Anioły Toruń nie awansowały do Tauron 1. Ligi

Anioły Toruń nie awansowały do Tauron 1. Ligi

2022-05-08, 19:10
Gwiazda Bydgoszcz zagra w finale Lotto Superligi

Gwiazda Bydgoszcz zagra w finale Lotto Superligi!

2022-05-08, 17:18
Rodzinna miejscowość uczci Stanisławę Walasiewiczównę. Będzie memoriał

Rodzinna miejscowość uczci Stanisławę Walasiewiczównę. Będzie memoriał

2022-05-08, 14:37
Pewna wygrana lidera IV Ligi, trudne boje Włocłavii i Chemika [WYNIKI 26. KOLEJKI]

Pewna wygrana lidera IV Ligi, trudne boje Włocłavii i Chemika [WYNIKI 26. KOLEJKI]

2022-05-08, 13:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę