Roland Garros: Świątek w ćwierćfinale! Polka wróciła z „dalekiej podróży”

2025-06-01, 17:34  Redakcja
Iga Świątek awansowała do 1/4 finału Rolanda Garrosa/fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek awansowała do 1/4 finału Rolanda Garrosa/fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek awansowała do 1/4 finału French Open. W czwartej rundzie Polka pokonała Jelenę Rybakinę w trzech odsłonach. Kolejną rywalką raszynianki będzie Ukrainka Elina Switolina.

Świątek w niedzielę rozegrała jeden ze swoich najtrudniejszych meczów na kortach Rolanda Garrosa. To, że Rybakina postawiła jej twarde warunki, nie jest niespodzianką. Reprezentantka Kazachstanu pokonała Polkę w dwóch poprzednich spotkaniach na nawierzchni ziemnej.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób, który mógł zaniepokoić kibiców naszej tenisistki. Rybakina w pierwszym secie dominowała na korcie, nie pozostawiając przeciwniczce pola do manewru. Precyzyjne uderzenia, pewne serwisy i znakomita gra w defensywie Kazaszki sprawiły, że Świątek przegrała partię do jednego.

Druga odsłona przyniosła wyczekiwaną odmianę. Choć 26-latka zaczęła od prowadzenia 2:0, Polka szybko odzyskała rytm, poprawiła celność uderzeń i zaczęła grać bardziej ofensywnie. Konsekwentne budowanie przewagi pozwoliło jej na zwycięstwo w secie 6:3 i wyrównanie stanu rywalizacji.

Finałowa partia była pokazem tenisa klasy światowej. Zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę, utrzymując swoje podania. W kluczowym momencie Iga wykazała się większą odpornością psychiczną i skutecznością. Przełamanie w 11. gemie zapewniło jej możliwość serwowania na zwycięstwo, co wykorzystała przy drugiej piłce meczowej.

Awans do ćwierćfinału oznacza, że Polka zmierzy się teraz z Eliną Switoliną. Dotychczasowy bilans spotkań pomiędzy tymi zawodniczkami przemawia na korzyść „biało-czerwonej” – trzy zwycięstwa w czterech starciach. Ukrainka w czwartej rundzie wykazała się niezwykłą determinacją, eliminując Jasmine Paolini po zaciętym, trzysetowym boju.

Iga Świątek – Jelena Rybakina 2:1 (1:6, 6:3, 7:5)

Sport

Energa znów przegrała z Cracovią. Wynik taki sam jak w piątek

Energa znów przegrała z Cracovią. Wynik… taki sam jak w piątek

2022-11-07, 00:01
Pałac znów powalczył z Developresem, ale znów przegrał

Pałac znów powalczył z Developresem, ale znów przegrał

2022-11-06, 23:12
Dawid Kubacki znów najlepszy. Polak nie dał szans rywalom

Dawid Kubacki znów najlepszy. Polak nie dał szans rywalom

2022-11-06, 21:34
Elana rozgromiła rywala i została liderem [WYNIKI 14. KOLEJKI IV LIGI]

Elana rozgromiła rywala i została liderem [WYNIKI 14. KOLEJKI IV LIGI]

2022-11-06, 18:15
Anwil Włocławek z cennym zwycięstwem w Energa Basket Lidze

Anwil Włocławek z cennym zwycięstwem w Energa Basket Lidze

2022-11-06, 17:37
Koszykarki Basketu 25 nie zaskoczyły Enei Gorzów

Koszykarki Basketu 25 nie zaskoczyły Enei Gorzów

2022-11-06, 16:49
Unia Drobex wyraźnie słabsza od drugiej drużyny Pogoni

Unia Drobex wyraźnie słabsza od drugiej drużyny Pogoni

2022-11-06, 16:06
Iga Świątek z kompletem zwycięstw w fazie grupowej WTA Finals

Iga Świątek z kompletem zwycięstw w fazie grupowej WTA Finals

2022-11-06, 13:26
Energa Toruń przegrała z BC Polkowice. Mistrz Polski wyraźnie lepszy

Energa Toruń przegrała z BC Polkowice. Mistrz Polski wyraźnie lepszy

2022-11-05, 22:39
Dawid Kubacki najlepszy w Wiśle. Trzech Polaków w dziesiątce

Dawid Kubacki najlepszy w Wiśle. Trzech Polaków w „dziesiątce”

2022-11-05, 21:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę