Emil Sajfutdinow w tym roku nie pojedzie w Grand Prix

2014-03-04, 20:58  Eryk Hełminiak

Emil Sajfutdinow zrezygnował ze startów w tegorocznym cyklu Grand Prix. Żużlowiec podjął taką decyzję ze względów finansowych. Brakuje mu wsparcia ze strony rosyjskich sponsorów i rodzimej federacji, nie otrzymał także zaległych pieniędzy od klubu z Częstochowy.

Zebrany budżet jest zbyt mały, żeby walczyć o mistrzostwo świata. Emil wystąpił zatem do FIM o wycofanie z cyklu Grand Prix. Zastąpi go Australijczyk Troy Batchelor.

„Mając w głowie nierozliczone sprawy finansowe w Polsce, nie jestem w stanie odpowiednio przygotować się do jazdy w Grand Prix i rywalizować na poziomie, jaki by mnie satysfakcjonował.

W ostatnim okresie działo się wiele złych rzeczy wokół mojej osoby, co też niewątpliwie miało wpływ na moje przygotowania do rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata. W tym momencie mojej kariery potrzebuję przerwy, aby wszystko odbudować, by wszystko wróciło na właściwe tory. Podkreślam, że nie mam do nikogo pretensji, że musiałem podjąć taką decyzję. Czasami w życiu trzeba zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa do przodu. (...) Nie mówię „żegnajcie”, mówię „do zobaczenia”. - napisał żużlowiec na swoim fanpage'u.

Trybunał Polskiego Związku Motorowego zmniejszył karę nałożoną na Emila Sajfutdinowa przez Włókniarza Częstochowa i dał temu klubowi tydzień na podpisanie dokumentów umożliwiających wypożyczenie żużlowca do Unibaksu Toruń.

Włókniarz jest winien Rosjaninowi ponad milion złotych za ubiegły sezon. Częstochowski klub zgodził się na wypożyczenie Emila za złotówkę, ale zwleka z załatwieniem formalności. Zażądał też od zawodnika 200 tys. kary za absencje w dwóch meczach oraz naruszenie dobrego imienia i wizerunku klubu. Przyczyną nieobecności Sajfutdinowa była ciężka choroba i śmierć ojca.

Trybunał podjął decyzję, że anuluje kary za absencję na meczach, ale podtrzymał te związane z ujawnieniem tajemnicy handlowej i naruszeniem wizerunku klubu. Ostatecznie zostały zmniejszone o połowę i wynoszą 100 tysięcy złotych.

żużel

Sport

Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

2019-07-05, 09:00
Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie

Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie!

2019-07-05, 07:18
Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami

Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami!

2019-07-04, 16:31
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali!

2019-07-04, 15:36
Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

2019-07-03, 19:06
Z medalami wróciły do Bydgoszczy. Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy

Z medalami wróciły do Bydgoszczy. ”Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy"

2019-07-03, 15:35
Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

2019-07-03, 11:41
Hala Łuczniczka zmienia nazwę Wybrano nowego sponsora tytularnego

Hala Łuczniczka zmienia nazwę! Wybrano nowego sponsora tytularnego

2019-07-03, 09:43
Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

2019-07-02, 21:56
Liga Narodów siatkarek - w środę Polki zaczynają walkę w turnieju finałowym

Liga Narodów siatkarek - w środę Polki zaczynają walkę w turnieju finałowym!

2019-07-02, 19:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę