Liga Narodów: Polki z drugą porażką w rozgrywkach. Amerykanki lepsze po tie-breaku

2023-06-28, 13:51  PAP
Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała USA 2:3 w swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Korei Południowej. Zespół Stefano Lavariniego poniósł drugą porażkę w rozgrywkach.

Można powiedzieć, że na tym etapie zmagań doszło do meczu na szczycie. Przed starciem Polki prowadziły w tabeli właśnie przed Amerykankami. Bilans obu ekip wynosił 7:1. „Biało-czerwone” czekało trudne zadanie, gdyż USA to aktualny mistrz olimpijski.

Pierwszy set był popisem polskiego zespołu, który imponował w każdym elemencie, zwłaszcza bloku i ataku. W pewnym momencie podopieczne Lavariniego prowadziły 18:13 i nie roztrwoniły przewagi. Druga partia zmieniła sytuację o 180 stopni. Amerykanki znacznie poprawiły grę, szczególnie w przyjęciu, dzięki czemu pewnie triumfowały.

Dużo więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie. Po zaciętym boju Polki obroniły piłkę setową, doprowadzając do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się rywalki (25:27). W czwartym secie „biało-czerwone” prowadziły już 22:17, a potem 23:20, ale USA wyszło z opresji, mając nawet trzy piłki meczowe. Tym razem lepiej w końcówce poradziły sobie polskie zawodniczki (30:28).

Podopieczne Lavariniego długo szły za ciosem, w tie-breaku budując przewagę (7:3). Amerykańska drużyna szybko jednak wyrównała (9:9). Pierwsze spotkanie mogły skończyć Polki, lecz rywalki obroniły piłkę meczową, a następnie wygrały dwie kolejne akcje, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska – USA 2:3 (25:17, 15:25, 25:27, 30:28, 14:16)
Polska: Wenerska, Stysiak, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Różański, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Fedusio, Nowicka, Gałkowska

Mimo porażki Polska jest niemal pewna awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w amerykańskim Arlington w dniach 12-17 lipca.

Sport

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

2021-06-10, 13:30
Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

2021-06-10, 08:54
Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

2021-06-10, 06:15
French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

2021-06-09, 16:47
Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

2021-06-09, 15:49
Tauron Liga - Monika Jagła przenosi się do Jokera Świecie

Tauron Liga - Monika Jagła przenosi się do Jokera Świecie

2021-06-09, 12:23
Euro 2021 - Bezbarwna Polska remisuje z Islandią

Euro 2021 - Bezbarwna Polska remisuje z Islandią

2021-06-08, 22:11
Energa Basket Liga - Pluta zamienia Włocławek na Bydgoszcz [wideo]

Energa Basket Liga - Pluta zamienia Włocławek na Bydgoszcz [wideo]

2021-06-08, 14:42
Euro 2021 - Arkadiusz Milik nie wystąpi w mistrzostwach Europy

Euro 2021 - Arkadiusz Milik nie wystąpi w mistrzostwach Europy

2021-06-08, 05:30
eWinner 1. Liga - Polonia wraca z Rybnika z porażką i dwoma kontuzjami

eWinner 1. Liga - Polonia wraca z Rybnika z porażką i dwoma kontuzjami

2021-06-07, 23:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę