Liga Narodów: Polki z drugą porażką w rozgrywkach. Amerykanki lepsze po tie-breaku

2023-06-28, 13:51  PAP
Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała USA 2:3 w swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Korei Południowej. Zespół Stefano Lavariniego poniósł drugą porażkę w rozgrywkach.

Można powiedzieć, że na tym etapie zmagań doszło do meczu na szczycie. Przed starciem Polki prowadziły w tabeli właśnie przed Amerykankami. Bilans obu ekip wynosił 7:1. „Biało-czerwone” czekało trudne zadanie, gdyż USA to aktualny mistrz olimpijski.

Pierwszy set był popisem polskiego zespołu, który imponował w każdym elemencie, zwłaszcza bloku i ataku. W pewnym momencie podopieczne Lavariniego prowadziły 18:13 i nie roztrwoniły przewagi. Druga partia zmieniła sytuację o 180 stopni. Amerykanki znacznie poprawiły grę, szczególnie w przyjęciu, dzięki czemu pewnie triumfowały.

Dużo więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie. Po zaciętym boju Polki obroniły piłkę setową, doprowadzając do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się rywalki (25:27). W czwartym secie „biało-czerwone” prowadziły już 22:17, a potem 23:20, ale USA wyszło z opresji, mając nawet trzy piłki meczowe. Tym razem lepiej w końcówce poradziły sobie polskie zawodniczki (30:28).

Podopieczne Lavariniego długo szły za ciosem, w tie-breaku budując przewagę (7:3). Amerykańska drużyna szybko jednak wyrównała (9:9). Pierwsze spotkanie mogły skończyć Polki, lecz rywalki obroniły piłkę meczową, a następnie wygrały dwie kolejne akcje, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska – USA 2:3 (25:17, 15:25, 25:27, 30:28, 14:16)
Polska: Wenerska, Stysiak, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Różański, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Fedusio, Nowicka, Gałkowska

Mimo porażki Polska jest niemal pewna awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w amerykańskim Arlington w dniach 12-17 lipca.

Sport

III liga: Olimpia Grudziądz mistrzem jesieni. W weekend ruszają rewanże

III liga: Olimpia Grudziądz mistrzem jesieni. W weekend ruszają rewanże

2021-11-15, 09:54
Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski i Glik poza kadrą na mecz z Węgrami

Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski i Glik poza kadrą na mecz z Węgrami

2021-11-14, 18:15
Tauron 1. Liga - Visła traci punkty w Siedlcach

Tauron 1. Liga - Visła traci punkty w Siedlcach

2021-11-14, 16:33
Eliminacje MŚ 2022 - Sousa cieszy się z baraży, ale liczy na poprawę gry

Eliminacje MŚ 2022 - Sousa cieszy się z baraży, ale liczy na poprawę gry

2021-11-13, 13:57
Eliminacje MŚ 2022 - Mamy to Wygrana z Andorą i pewne baraże kadry Sousy

Eliminacje MŚ 2022 - Mamy to! Wygrana z Andorą i pewne baraże kadry Sousy

2021-11-12, 23:40
ATP Finals - Miedwiediew, Zverev i Berrettini grupowymi rywalami Hurkacza

ATP Finals - Miedwiediew, Zverev i Berrettini grupowymi rywalami Hurkacza

2021-11-12, 17:30
Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

2021-11-12, 15:41
Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

2021-11-11, 20:01
Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

2021-11-10, 19:41
Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski: chcemy w Andorze zapewnić sobie baraże

Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski: chcemy w Andorze zapewnić sobie baraże

2021-11-09, 22:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę