Anwil Włocławek z brązowym medalem mistrzostw Polski

2022-05-21, 19:32  Redakcja
Anwil zakończył sezon pozytywnym akcentem. Fot.: Adam Warżawa/PAP

Anwil zakończył sezon pozytywnym akcentem. Fot.: Adam Warżawa/PAP

Anwil Włocławek zakończył sezon Energa Basket Ligi z medalem na szyi. W drugim meczu o trzecie miejsce „Rottweilery” ponownie pokonały Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk, wygrywając z gospodarzami 91:76. Dla klubu to 15 medal mistrzostw Polski w historii.

Pierwsze spotkanie sprawiło, że w rewanżu kibice liczyli na spore emocje. Anwil jechał do Słupska z zaledwie jednopunktową zaliczką, która w zasadzie nie gwarantowała drużynie z Włocławka niczego. Losy rywalizacji o brązowy medal pozostały otwarte.

Drugie starcie świetnie otworzyły „Rottweilery”, szybko wychodząc na prowadzenie 7:0. Następnie to rywale zdobyli 7 punktów z rzędu, lecz włocławianie ponownie złapali dobry moment i odbudowali przewagę, by następnie dość spokojnie utrzymać ją do końca kwarty (24:13).

Anwil kontynuował skuteczną grę, dzięki czemu potrafił jeszcze bardziej odskoczyć rywalom. (42:26). Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego przeciwnika, dlatego na przerwę schodzili oni z rezultatem 33:47.

Czarni nieznacznie poprawili się w trzeciej kwarcie, ale i tak w najlepszym momencie ich strata wynosiła 9 punktów. Ostatnia część meczu to już popis podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza. W pewnym momencie prowadzili oni nawet 87:66, dlatego w ostatnich minutach było już jasne, kto skończy sezon na podium.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 76:91

Trener Anwilu po zdobyciu brązowego medalu. Źródło: Redakcja Sportowa PR/P. Woś - PR Gdańsk

Sport

Artiom Łaguta z polskim obywatelstwem

Artiom Łaguta z polskim obywatelstwem!

2020-04-15, 18:05
Hokeista na trawie z Torunia jest strażakiem. Reżyserką jego domowych zajęć jest 3-letnia córka

Hokeista na trawie z Torunia jest strażakiem. Reżyserką jego domowych zajęć jest 3-letnia córka

2020-04-15, 13:50
Wicemistrz olimpijski z Seulu i jego kilka wskazówek na czas pandemii [dźwięk]

Wicemistrz olimpijski z Seulu i jego kilka wskazówek na czas pandemii [dźwięk]

2020-04-14, 13:39
Kapitan żużlowej Polonii nie może doczekać się wyjazdu na tor, ubiera kevlar, kask i... sobie śpiewa [dźwięk]

Kapitan żużlowej Polonii nie może doczekać się wyjazdu na tor, ubiera kevlar, kask i... sobie śpiewa [dźwięk]

2020-04-14, 11:35
MKOl wesprze finansowo organizację igrzysk

MKOl wesprze finansowo organizację igrzysk

2020-04-13, 19:16
Kolarz torowy z Grudziądza trenuje na balkonie, nadrabia zaległości książkowe i coraz lepiej gotuje [dźwięk]

Kolarz torowy z Grudziądza trenuje na balkonie, nadrabia zaległości książkowe i coraz lepiej gotuje [dźwięk]

2020-04-10, 13:34
Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

2020-04-09, 12:52
Świąteczna audycja Muzyka i Sport przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie

Świąteczna audycja "Muzyka i Sport" przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie!

2020-04-09, 10:49
Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

2020-04-08, 12:45
Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

2020-04-07, 13:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę