Adrianna Sułek i Ondrej Kopecky najlepsi w Memoriale Wiesława Czapiewskiego

2022-05-16, 10:04  Redakcja
Adrianna Sułek zdecydowanie pokonała rywalki. Fot.: informacja prasowa

Adrianna Sułek zdecydowanie pokonała rywalki. Fot.: informacja prasowa

Zwycięzca męskich zmagań - Ondrej Kopecky. Fot.: informacja prasowa

Zwycięzca męskich zmagań - Ondrej Kopecky. Fot.: informacja prasowa

Zwycięzcy tuż po otrzymaniu nagród. Fot.: informacja prasowa

Zwycięzcy tuż po otrzymaniu nagród. Fot.: informacja prasowa

Adrianna Sułek świetnie spisała się we wszystkich konkurencjach. Fot.: informacja prasowa

Adrianna Sułek świetnie spisała się we wszystkich konkurencjach. Fot.: informacja prasowa

Adrianna Sułek i Ondrej Kopecky okazali się najlepsi w pierwszej edycji Memoriału Wiesława Czapiewskiego, który w miniony weekend odbył się w Bydgoszczy. – Jesteśmy szczęśliwi, że udało się w ten sposób upamiętnić wyjątkowego człowieka dla polskiej lekkiej atletyki - stwierdził dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Do rywalizacji w memoriale przystąpiło dziewięć wieloboistek i sześciu zawodników. U pań zdecydowanie najlepsza była Adrianna Sułek. Halowa wicemistrzyni świata wygrała bieg na 100 metrów przez płotki oraz konkurs skoku wzwyż, zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą i w biegu na 200 metrów, trzecią pozycję osiągnęła w skoku w dal i rzucie oszczepem, a bieg na 800 metrów skończyła na czwartej lokacie. Za nią, z wyraźną stratą, uplasowały się odpowiednio Dorota Skrivanova oraz Miia Sillman.

– Gdyby to nie był Memoriał Wiesława Czapiewskiego, pobiegłabym na 800 metrów, żeby po prostu utrzymać zwycięstwo. To jednak memoriał mojego trenera i na słabe wyniki nie było miejsca. Może trochę zabrakło do życiówki, ale wiem, że na dzisiaj dałam z siebie sto dziesięć procent – powiedziała Sułek.

U mężczyzn o zwycięstwo rywalizowali Ondrej Kopecky i Edgaras Benkunskas. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy. Z Polaków najlepiej wypadł Jacek Chochorowski, zajmując trzecie miejsce. Z powodu kłopotów zdrowotnych zmagań nie ukończył natomiast Paweł Wiesiołek.

Memoriał zorganizowano na cześć Wiesława Czapiewskiego. To wybitny trener polskiej lekkiej atletyki, który prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Pawła Wojciechowskiego, a także Adriannę Sułek. Za swoje osiągnięcia w 2015 roku został on odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wiesław Czapiewski zmarł w 2019 roku.

Relacja z wydarzenia przygotowana przez Przemysława Mazurka

Sport

III liga: Piłkarze Zawiszy i Unii Janikowo podtrzymali dobrą passę

III liga: Piłkarze Zawiszy i Unii Janikowo podtrzymali dobrą passę

2021-10-10, 11:53
Biegacze gotowi W niedzielę półmaraton we Włocławku - i utrudnienia

Biegacze gotowi? W niedzielę półmaraton we Włocławku - i utrudnienia!

2021-10-10, 06:30
Eliminacje MŚ 2022 - Wygrana z San Marino pożegnaniem Łukasza Fabiańskiego

Eliminacje MŚ 2022 - Wygrana z San Marino pożegnaniem Łukasza Fabiańskiego

2021-10-09, 23:04
Siatkówka - Udane popołudnie bydgoskich drużyn

Siatkówka - Udane popołudnie bydgoskich drużyn

2021-10-09, 20:40
Energa Basket Liga - HydroTruck minimalnie lepszy w Toruniu

Energa Basket Liga - HydroTruck minimalnie lepszy w Toruniu

2021-10-09, 17:05
Eliminacje MŚ 2022 - Fabiański: pożegnanie na tym stadionie to spełnienie marzeń

Eliminacje MŚ 2022 - Fabiański: pożegnanie na tym stadionie to spełnienie marzeń

2021-10-08, 17:40
Energa Basket Liga - Twarde Pierniki chcą podtrzymać dobrą passę [transmisja]

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki chcą podtrzymać dobrą passę [transmisja]

2021-10-07, 22:05
Eliminacje MŚ 2022 - Pierwsze treningi kadry bez kilku piłkarzy

Eliminacje MŚ 2022 - Pierwsze treningi kadry bez kilku piłkarzy

2021-10-06, 12:45
Energa Basket Liga - Skuteczna pogoń i wygrana Anwilu w świętej wojnie

Energa Basket Liga - Skuteczna pogoń i wygrana Anwilu w świętej wojnie

2021-10-04, 13:17
III liga: W derbach lepsza Olimpia

III liga: W derbach lepsza Olimpia

2021-10-03, 20:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę