Anwil nieznacznie gorszy od Legii. Wielkie emocje we Włocławku

2022-05-04, 19:52  Redakcja
Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Świetne widowisko w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi stworzyli gracze Anwilu Włocławek i Legii Warszawa. Ostatecznie „Rottweilery” nie mają jednak powodów do radości, gdyż przegrały spotkanie w dogrywce.

W środę Anwil rozpoczął półfinałową rywalizację. Przeciwnikiem włocławian została Legia Warszawa, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo tego „Rottweilery” nie musiały obawiać się rywala, gdyż w rundzie zasadniczej to oni zajęli wyższe miejsce.

Z drugiej strony podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie mogli podejść do spotkania zbyt rozluźnieni, co potwierdził początek meczu (0:5). Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zbudować solidną zaliczkę (8:18). Legia wykorzystała swój moment, w pewnym momencie prowadząc 22:11.

W drugiej części spotkania przyjezdni korzystali z wypracowanej przewagi, długo trzymając rywala na dystans. Jedyne, co Anwil zdołał zrobić do końca połowy, to zniwelować część strat (33:38). Koszykarze Frasunkiewicza w trzeciej kwarcie szli za ciosem, wywierając na przeciwniku coraz większą presję, dzięki czemu wynik zaczął oscylować wokół remisu (51:53).

Mimo tego stołeczni utrzymywali strzępy przewagi prawie do samego końca. Tuż przed ostatnią syreną Legia prowadziła 68:65, ale Anwil trafił za trzy punkty i doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że włocławianie przejęli inicjatywę (79:73), ale końcówka należała do gości.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 79:83 po dogrywce

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Kolejna potyczka, również we Włocławku, odbędzie się już w piątek, 6 maja.

Sport

Turniej siatkarek w Montreux - Polki wygrały z Niemkami i awansowały do półfinału

Turniej siatkarek w Montreux - Polki wygrały z Niemkami i awansowały do półfinału

2019-05-17, 09:00
Giro dItalia 2019 - Masnada wygrał szósty etap, Conti liderem

Giro d'Italia 2019 - Masnada wygrał szósty etap, Conti liderem

2019-05-16, 22:00
Ekstraklasy koszykarzy - wielkie emocje w pierwszym meczu półfinałowy. Anwil przegrał w Gdyni

Ekstraklasy koszykarzy - wielkie emocje w pierwszym meczu półfinałowy. Anwil przegrał w Gdyni!

2019-05-16, 20:09
Wielkie gwiazdy wystąpią w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

Wielkie gwiazdy wystąpią w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

2019-05-16, 19:03
Ekstraklasa koszykarzy - prezes Lewandowski: mocno poszliśmy ostatnio w górę

Ekstraklasa koszykarzy - prezes Lewandowski: mocno poszliśmy ostatnio w górę

2019-05-16, 12:00
Ekstraklasa piłkarska - porażka Legii, Piast blisko tytułu

Ekstraklasa piłkarska - porażka Legii, Piast blisko tytułu

2019-05-16, 10:00
Turniej siatkarek w Montreux - Polki przegrały z mistrzyniami olimpijskimi

Turniej siatkarek w Montreux - Polki przegrały z mistrzyniami olimpijskimi

2019-05-16, 07:00
Giro dItalia 2019 - drugie zwycięstwo etapowe Ackermanna

Giro d'Italia 2019 - drugie zwycięstwo etapowe Ackermanna

2019-05-15, 21:00
Ekstraklasa koszykarzy - Aaron Cel: na tym poziomie decydują detale

Ekstraklasa koszykarzy - Aaron Cel: na tym poziomie decydują detale

2019-05-15, 19:00
Ekstraklasa koszykarzy  trener Frasunkiewicz: Anwil to inny zespół

Ekstraklasa koszykarzy – trener Frasunkiewicz: Anwil to inny zespół

2019-05-15, 16:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę