Anwil nieznacznie gorszy od Legii. Wielkie emocje we Włocławku

2022-05-04, 19:52  Redakcja
Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Świetne widowisko w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi stworzyli gracze Anwilu Włocławek i Legii Warszawa. Ostatecznie „Rottweilery” nie mają jednak powodów do radości, gdyż przegrały spotkanie w dogrywce.

W środę Anwil rozpoczął półfinałową rywalizację. Przeciwnikiem włocławian została Legia Warszawa, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo tego „Rottweilery” nie musiały obawiać się rywala, gdyż w rundzie zasadniczej to oni zajęli wyższe miejsce.

Z drugiej strony podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie mogli podejść do spotkania zbyt rozluźnieni, co potwierdził początek meczu (0:5). Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zbudować solidną zaliczkę (8:18). Legia wykorzystała swój moment, w pewnym momencie prowadząc 22:11.

W drugiej części spotkania przyjezdni korzystali z wypracowanej przewagi, długo trzymając rywala na dystans. Jedyne, co Anwil zdołał zrobić do końca połowy, to zniwelować część strat (33:38). Koszykarze Frasunkiewicza w trzeciej kwarcie szli za ciosem, wywierając na przeciwniku coraz większą presję, dzięki czemu wynik zaczął oscylować wokół remisu (51:53).

Mimo tego stołeczni utrzymywali strzępy przewagi prawie do samego końca. Tuż przed ostatnią syreną Legia prowadziła 68:65, ale Anwil trafił za trzy punkty i doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że włocławianie przejęli inicjatywę (79:73), ale końcówka należała do gości.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 79:83 po dogrywce

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Kolejna potyczka, również we Włocławku, odbędzie się już w piątek, 6 maja.

Sport

Ekstraklasa koszykarek - kolejny kontrakt w Artego Bydgoszcz. Powrót Kariny Szybały

Ekstraklasa koszykarek - kolejny kontrakt w Artego Bydgoszcz. Powrót Kariny Szybały

2019-06-08, 12:00
Ekstraklasa koszykarzy - Aaron Cel: takie rzuty trafia się raz w karierze

Ekstraklasa koszykarzy - Aaron Cel: takie rzuty trafia się raz w karierze

2019-06-08, 10:00
El. ME 2020 - Polska wymęczyła zwycięstwo z Macedonią Północną

El. ME 2020 - Polska wymęczyła zwycięstwo z Macedonią Północną

2019-06-07, 23:29
Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz walczył, ale przegrał w Lesznie z Unią

Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz walczył, ale przegrał w Lesznie z Unią

2019-06-07, 20:40
Ekstraklasa siatkarzy - kolejny środkowy dołączył do Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - kolejny środkowy dołączył do Chemika Bydgoszcz

2019-06-07, 18:28
Liga Narodów siatkarzy - młody polski zespół przegrał z Francją

Liga Narodów siatkarzy - młody polski zespół przegrał z Francją

2019-06-07, 15:00
Ekstraklasa piłkarska  Legia pozyskała bramkarza Olimpii Grudziądz

Ekstraklasa piłkarska – Legia pozyskała bramkarza Olimpii Grudziądz

2019-06-07, 14:00
Ekstraliga żużlowa - początek rundy rewanżowej. W piątek GKM Grudziądz pojedzie w Lesznie

Ekstraliga żużlowa - początek rundy rewanżowej. W piątek GKM Grudziądz pojedzie w Lesznie!

2019-06-07, 13:00
Diamentowa Liga - triumf Bukowieckiego, minima Kszczota i Lewandowskiego

Diamentowa Liga - triumf Bukowieckiego, minima Kszczota i Lewandowskiego

2019-06-07, 11:00
El. ME 2020  już w piątek polscy piłkarze zagrają z Macedonią Północną

El. ME 2020 – już w piątek polscy piłkarze zagrają z Macedonią Północną

2019-06-07, 10:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę