Anwil nieznacznie gorszy od Legii. Wielkie emocje we Włocławku

2022-05-04, 19:52  Redakcja
Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Anwil okazał się nieco słabszy od przeciwnika. Fot.: Tytus Żmijewski/PAP

Świetne widowisko w pierwszym meczu półfinału Energa Basket Ligi stworzyli gracze Anwilu Włocławek i Legii Warszawa. Ostatecznie „Rottweilery” nie mają jednak powodów do radości, gdyż przegrały spotkanie w dogrywce.

W środę Anwil rozpoczął półfinałową rywalizację. Przeciwnikiem włocławian została Legia Warszawa, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mimo tego „Rottweilery” nie musiały obawiać się rywala, gdyż w rundzie zasadniczej to oni zajęli wyższe miejsce.

Z drugiej strony podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie mogli podejść do spotkania zbyt rozluźnieni, co potwierdził początek meczu (0:5). Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gospodarzy, którzy pozwolili rywalom zbudować solidną zaliczkę (8:18). Legia wykorzystała swój moment, w pewnym momencie prowadząc 22:11.

W drugiej części spotkania przyjezdni korzystali z wypracowanej przewagi, długo trzymając rywala na dystans. Jedyne, co Anwil zdołał zrobić do końca połowy, to zniwelować część strat (33:38). Koszykarze Frasunkiewicza w trzeciej kwarcie szli za ciosem, wywierając na przeciwniku coraz większą presję, dzięki czemu wynik zaczął oscylować wokół remisu (51:53).

Mimo tego stołeczni utrzymywali strzępy przewagi prawie do samego końca. Tuż przed ostatnią syreną Legia prowadziła 68:65, ale Anwil trafił za trzy punkty i doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że włocławianie przejęli inicjatywę (79:73), ale końcówka należała do gości.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 79:83 po dogrywce

Drużyny nie mają czasu na odpoczynek. Kolejna potyczka, również we Włocławku, odbędzie się już w piątek, 6 maja.

Sport

Polscy siatkarze rozpoczynają mistrzostwa Europy. Są faworytem do złota

Polscy siatkarze rozpoczynają mistrzostwa Europy. Są faworytem do złota!

2019-09-13, 09:00
MŚ koszykarzy 2019 - Adam Waczyński: Graliśmy falami

MŚ koszykarzy 2019 - Adam Waczyński: Graliśmy falami

2019-09-13, 08:00
Superliga tenisa stołowego - dobry początek zespołów z Bydgoszczy i Torunia

Superliga tenisa stołowego - dobry początek zespołów z Bydgoszczy i Torunia

2019-09-13, 07:00
Vuelta a Espana 2019 - zwycięstwo Higuity, awans Majki na 6. miejsce

Vuelta a Espana 2019 - zwycięstwo Higuity, awans Majki na 6. miejsce

2019-09-12, 21:00
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz z nowym sponsorem tytularnym

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz z nowym sponsorem tytularnym

2019-09-12, 19:25
MŚ koszykarzy 2019 - Polacy przegrali z Czechami i zagrają o 7. miejsce

MŚ koszykarzy 2019 - Polacy przegrali z Czechami i zagrają o 7. miejsce

2019-09-12, 18:18
Emocje przeżywam z kibicami. Bartosz Kustra o sporcie w PR PiK [WYWIAD]

Emocje przeżywam z kibicami. Bartosz Kustra o sporcie w PR PiK [WYWIAD]

2019-09-12, 07:55
MŚ koszykarzy 2019 - Aaron Cel: Chcemy godnie zakończyć turniej

MŚ koszykarzy 2019 - Aaron Cel: Chcemy godnie zakończyć turniej

2019-09-11, 21:00
Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Majka spadł na 7. miejsce

Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Majka spadł na 7. miejsce

2019-09-11, 19:36
MŚ koszykarzy 2019 - Francja i Australia w półfinałach. Amerykanie nie powalczą o medale

MŚ koszykarzy 2019 - Francja i Australia w półfinałach. Amerykanie nie powalczą o medale!

2019-09-11, 17:17
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę