Polskie Radio PiK
z 6 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

W styczniu 1945 roku Armia Czerwona dotarła do naszego regionu. Walki o wyzwolenie Bydgoszczy były bardzo zacięte. Miasto nad Brdą zostało wyzwolone 24 stycznia. Toruń 1 lutego. W środowej audycji będziemy wspominać ten nieco zapomniany epizod z naszej historii. Opowiemy także o wyzwolonym na przełomie stycznia i lutego 45 roku obozie jenieckim w Toruniu.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Polacy spędzają rocznie w internecie prawie 11 mld godzin. Prawie wszyscy bo 92 proc. posiadają smartfony; Każdego dnia wysyłamy ponad 250 mln sms-ów. I choć zdecydowana większość (89 proc.) deklaruje zabezpieczenie komputera programem antywirusowym, to tylko 6 proc. twierdzi, że posiada takie oprogramowanie na smartfonie. Jak dbamy o bezpieczeństwo danych na komputerach, tabletach, dyskach czy w telefonie. Jaka jest nasza świadomość dotycząca cyberbezpieczeństwa? O tym dyskutować będą pracownicy naukowi wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP oraz policja.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Zakaz palenia węglem brunatnym od września tego roku - m.in. takie zmiany zakłada uchwała antysmogowa, której konsultacje właśnie się rozpoczęły. W kolejnych latach mają też zacząć obowiązywać zakazy używania kominków i pieców niemieszczących się w standardach ekologicznych. Czy za zakazami pójdą pieniądze na dostosowanie się do norm? Jak zapatrują się na nie mieszkańcy?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Klasyka rocka

Pierwszą w lutym środę połączymy ze wspomnieniem dokonać takich artystów jak: Alice Cooper, Gary Moore, Bill Haley... pod igłę pchają się krążki podpisane szyldami FLEETWODD MAC, BLOOD SWEAT & TEARS, SWEET, SBB czy TALKING HEADS. Swoje propozycje zgłaszają oczywiście także sami Słuchacze.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

powiemy o składzie i kompetencjach Parlamentu Europejskiego. Będzie też o 100-ej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Eksperci wyjaśnią też jacy specjaliści są teraz poszukiwani na rynku pracy oraz kto może skorzystać z ulgi internetowej.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

W programie spotkanie z poetami "Konstelacji Toposu", którą tworzy ośmiu poetów związanych z Dwumiesięcznikiem Literackim "Topos". Jest wśród nich Jarosław Jakubowski z Koronowa. Porozmawiamy o genezie "Toposu", bibliotece czasopisma, konkursach, festiwalu poezji, konferencjach i nagrodach.
22:00 Wieczór z reportażem

Rep. Żanety Walentyn - Niech zostanie- Kiedy w latach 60-tych budowano boisko szkolne, odnaleziono szczątki ludzkie, było ich tyle, że nie mógł to być przypadek. Jak się okazało, kiedyś był to teren placówki UB, gdzie przetrzymywano i więziono min. partyzantów z Borów Tucholskich, którzy walczyli z tzw. władzą ludową.