Dewastacja? Aplikacja! Powstał nowy - szybki - sposób na kontakt z ratuszem

2020-06-08, 14:32  Maciej Wilkowski
Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Od poniedziałku (08.06.) działa strona internetowa i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz". Dzięki nim można szybko zgłosić np. problem związany z bezpieczeństwem, komunikacją czy śmieciami.

- Celem tej aplikacji jest to, żeby mieszkaniec w szybki i łatwy sposób mógł się skomunikować z urzędem i powiedzieć, co powinno być skorygowane. Z drugiej strony miastu zależy, by jak najszybciej pozyskać informacje o koniecznych zmianach, naprawach i reakcjach, które są oczekiwane przez mieszkańca.

Obie te funkcje ta aplikacja spełnia. Cała reszta zależy już od nas wszystkich, czyli od mieszkańców i od miasta. Miejmy nadzieję, że będzie ten system działał z pożytkiem dla wszystkich stron - mówi Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta i przedstawiciel Komitetu Sterującego Programu "Dbamy o Bydgoszcz".

Obsługa programu jest intuicyjna. - Na razie dostępnych jest dziewięć kategorii, w których mieszkańcy zgłaszają swoją sprawę - wyjaśnia Janusz Popielewski, dyrektor ratuszowego Wydziału Informatyki. I prezentuje jak działa aplikacja.

- Wciskamy plusik, wybieramy kategorię: uszkodzenie, dewastacja. Wybieram podkategorie. System pozycjonuje mnie w tej chwili na mapie. Potwierdzamy adres. Wpisujemy, czego dotyczy zgłoszenie: ja akurat zauważyłem uszkodzoną tablicę przy pomniku Leona Barciszewskiego. Klikam: dodaj zdjęcia - tutaj widać uszkodzenia tej tablicy. Na koniec klikam przycisk: wyślij i zgłoszenie zostało wysłane.

Strona i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz" do końca roku będzie działać pilotażowo. Miasto zapłaciło za nią 38 tysięcy złotych. Jej miesięczny koszt utrzymania to 6 tysięcy złotych.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Region

Wypadek na A1. Kierowca z impetem wjechał w TIR-a, nie żyje

Wypadek na A1. Kierowca z impetem wjechał w TIR-a, nie żyje

2021-03-13, 09:29
Sportowcy wiejscy muszą zejść z bloków startowych. Olimpiady nie będzie...

Sportowcy wiejscy muszą zejść z bloków startowych. Olimpiady nie będzie...

2021-03-12, 21:00
Młoda Prawica o budowie drogi S10: - Nie możemy stawiać drzew nad życie ludzkie

Młoda Prawica o budowie drogi S10: - Nie możemy stawiać drzew nad życie ludzkie

2021-03-12, 20:00
Klub PiS Rady Miasta Bydgoszczy chce kolejnej nadzwyczajnej sesji

Klub PiS Rady Miasta Bydgoszczy chce kolejnej nadzwyczajnej sesji

2021-03-12, 18:56
Kurator Marek Gralik: - Już ponad 2800 uczniów z regionu uczy się zdalnie

Kurator Marek Gralik: - Już ponad 2800 uczniów z regionu uczy się zdalnie

2021-03-12, 18:00
Ktoś zna te osoby Po pobiciu na ul. Kossaka policja publikuje film i zdjęcia [WIDEO]

Ktoś zna te osoby? Po pobiciu na ul. Kossaka policja publikuje film i zdjęcia [WIDEO]

2021-03-12, 17:05
Podwyżka. O ponad 200 złotych wzrasta dodatek za wiek dla stulatków

Podwyżka. O ponad 200 złotych wzrasta dodatek za wiek dla stulatków

2021-03-12, 16:29
Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia

Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia

2021-03-12, 15:27
Chcą, by rząd płacił za rekultywację terenów po Zachemie. Mieszkańcy pomogą

Chcą, by rząd płacił za rekultywację terenów po Zachemie. Mieszkańcy pomogą?

2021-03-12, 14:46
Stylowe ławki i kosze na śmieci w Świeciu. Będą też nowe wiaty i stojaki na rowery

Stylowe ławki i kosze na śmieci w Świeciu. Będą też nowe wiaty i stojaki na rowery

2021-03-12, 14:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę