Dewastacja? Aplikacja! Powstał nowy - szybki - sposób na kontakt z ratuszem

2020-06-08, 14:32  Maciej Wilkowski
Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Od poniedziałku (08.06.) działa strona internetowa i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz". Dzięki nim można szybko zgłosić np. problem związany z bezpieczeństwem, komunikacją czy śmieciami.

- Celem tej aplikacji jest to, żeby mieszkaniec w szybki i łatwy sposób mógł się skomunikować z urzędem i powiedzieć, co powinno być skorygowane. Z drugiej strony miastu zależy, by jak najszybciej pozyskać informacje o koniecznych zmianach, naprawach i reakcjach, które są oczekiwane przez mieszkańca.

Obie te funkcje ta aplikacja spełnia. Cała reszta zależy już od nas wszystkich, czyli od mieszkańców i od miasta. Miejmy nadzieję, że będzie ten system działał z pożytkiem dla wszystkich stron - mówi Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta i przedstawiciel Komitetu Sterującego Programu "Dbamy o Bydgoszcz".

Obsługa programu jest intuicyjna. - Na razie dostępnych jest dziewięć kategorii, w których mieszkańcy zgłaszają swoją sprawę - wyjaśnia Janusz Popielewski, dyrektor ratuszowego Wydziału Informatyki. I prezentuje jak działa aplikacja.

- Wciskamy plusik, wybieramy kategorię: uszkodzenie, dewastacja. Wybieram podkategorie. System pozycjonuje mnie w tej chwili na mapie. Potwierdzamy adres. Wpisujemy, czego dotyczy zgłoszenie: ja akurat zauważyłem uszkodzoną tablicę przy pomniku Leona Barciszewskiego. Klikam: dodaj zdjęcia - tutaj widać uszkodzenia tej tablicy. Na koniec klikam przycisk: wyślij i zgłoszenie zostało wysłane.

Strona i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz" do końca roku będzie działać pilotażowo. Miasto zapłaciło za nią 38 tysięcy złotych. Jej miesięczny koszt utrzymania to 6 tysięcy złotych.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Region

Akt oskarżenia przeciwko byłemu wikariuszowi jednej z bydgoskich parafii

Akt oskarżenia przeciwko byłemu wikariuszowi jednej z bydgoskich parafii

2021-03-30, 16:50
W bydgoskim Łęgnowie rozpoczęła się akcja ratowania płazów [zdjęcia, wideo]

W bydgoskim Łęgnowie rozpoczęła się akcja ratowania płazów [zdjęcia, wideo]

2021-03-30, 15:36
Studenci medycyny wciąż promują zdrowie. Przygotowali zadania na każdy dzień

Studenci medycyny wciąż promują zdrowie. Przygotowali zadania na każdy dzień

2021-03-30, 14:20
Wpadli do toruńskiego szpitala bez masek. Kpili z koronawirusa, szukali go

Wpadli do toruńskiego szpitala bez masek. Kpili z koronawirusa, szukali go

2021-03-30, 13:18
Prokuratura sprawdzi, jak grudziądzka fundacja realizowała unijne granty

Prokuratura sprawdzi, jak grudziądzka fundacja realizowała unijne granty

2021-03-30, 12:02
Osadzeni z Koronowa zrobili drobne prezenty dla dzieci ze szpitala Jurasza [wideo]

Osadzeni z Koronowa zrobili drobne prezenty dla dzieci ze szpitala Jurasza [wideo]

2021-03-30, 09:50
Ludzie informują o źle zaparkowanych autach i dziurach. Aplikacja działa

Ludzie informują o źle zaparkowanych autach i dziurach. Aplikacja działa

2021-03-30, 07:49
Unia Europejska w nazwie ulicy. Inowrocławscy radni się kłócili, ale uchwalili

Unia Europejska w nazwie ulicy. Inowrocławscy radni się kłócili, ale uchwalili

2021-03-29, 19:40
Na złomowisku demontowano autobusy, wiele razy były pożary. Jest akt oskarżenia

Na złomowisku demontowano autobusy, wiele razy były pożary. Jest akt oskarżenia

2021-03-29, 16:54
Pilotowali ojca z chorym synem do szpitala. Wcześniej chcieli wlepić mu mandat

Pilotowali ojca z chorym synem do szpitala. Wcześniej chcieli wlepić mu mandat

2021-03-29, 15:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę